iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 11. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2632
zhlédnutí

Události, komentáře

Protikorupční žalobci — Krach odzbrojovacích smluv? — Brünn ve fotografii

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protikorupční žalobci

  0:35 do playlistu

  Protikorupční žalobci
  Zaklínadlo posledních dní – boj s korupcí – zasáhne i státní zastupitelství. V rámci jeho reformy vznikne specializovaný tým žalobců, kteří budou rozkrývat závažné korupční kauzy. Současně s tím by měla zaniknout vrchní zastupitelství v Praze a Olomouci. Může nový úřad rozpohybovat vyšetřování korupce? Nebude se potýkat se stejnými problémy jako stávající vrchní zastupitelství? Debatovat budou ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil /ODS/ a stínový ministr vnitra Jeroným Tejc /ČSSD/. Komentář přidá Ondřej Kundra z týdeníku Respekt.

 • Krach odzbrojovacích smluv?

  24:22 do playlistu

  Krach odzbrojovacích smluv?
  Rusko stupňuje tlak na NATO a USA. Dlouhodobě se mu nelíbí plán aliance vybudovat v Evropě protiraketový štít. Teď ruský prezident Medveděv pohrozil, že Moskva může v krajním případě odstoupit od odzbrojovacích smluv a umístí nové rakety na západě a jihu země, pokud Spojené státy nevyslyší ruské námitky. Mají Rusové oprávněně obavy z protiraketového štítu v Evropě? Naruší rovnováhu sil? Do jaké míry je taková rétorika součástí předvolební kampaně? A jak na Medveděvova slova reagují ve Washingtonu a v NATO? Spojíme se s našimi zahraničními zpravodaji – do Moskvy s Pavlem Vondrou a do Washingtonu s Michalem Kubalem. Jak spory kolem protiraketového štítu narušují vztahy obou velmocí? Do studia přijde Teodor Marjanovič z MF DNES.

 • Brünn ve fotografii

  42:19 do playlistu

  Brünn ve fotografii
  Devět set fotografií protektorátního Brna, drtivá většina z nich zatím nikdy nepublikovaná. Takové svědectví přináší o brněnské metropoli let 1939 až 1945 nová publikace, kterou dnes její autoři představili veřejnosti. Jak autoři po neznámých fotografiích pátrali? A kdo jsou jejich autoři? Zeptáme se spoluautora knihy Jana Břečky z Moravského zemského muzea v Brně.

Přehrát vše

Související