Dnešní témata: Nová pražská koalice; Rozhovor s Moše Jaalonem; Rok svaté Anežky

Obsah dílu

Přehrát vše

Nová pražská koalice

Praze povládne nová koalice. Jen dva dny poté, co ODS vypověděla koalici s ČSSD, se její zástupci domluvili s TOP09. Primátorem zůstává Bohuslav Svoboda /ODS/, TOP09 bude mít většinu v radě. Přesto část ODS stojící za Borisem Šťastným s podpisem koalice váhala. Byla jednání o nové koalici tak intenzivní, nebo probíhala v tajnosti už několik měsíců? Proč TOP09 neusilovala o post primátora? Jaké jsou vztahy uvnitř pražské ODS? A jak se na dění na magistrátu dívá ČSSD, která se nečekaně dostala mimo hru? Velké téma na úvod. Debatovat budou pražský primátor Bohuslav Svoboda /ODS/, Boris Šťastný /ODS/, předseda pražské ODS, bývalý kandidát na primátora Zdeněk Tůma /TOP09/ a Jiří Dienstbier /ČSSD/, místopředseda strany.


Exkluzivní rozhovor

Do Česka přijel Moše Jaalon. Velel izraelské armádě i vojenským tajným službám. Teď v pozici vicepremiéra izraelské vlády pro strategické otázky vymýšlí, jak čelit íránské jaderné hrozbě. Vnímá Írán jako největší hrozbu pro Izrael? A jak hodnotí vztahy s Palestinci? Podívejte se na exkluzivní rozhovor.


Rok svaté Anežky

Unikátní výstava o Anežce České začíná v Praze. Vyvrcholí jí oslavy 800. výročí narození této české světice. Jak významnou roli sehrála Anežka v českých dějinách? Rozebereme s historikem Petrem Kubínem z Ústavu dějin křesťanského umění Katolicko teologické fakulty Univerzity Karlovy.


Řekli v Událostech, komentářích

Bohuslav Svoboda /ODS/, primátor hl. m. Prahy, ke vzniku pražské koalice ODS a TOP 09

"My jsme dostali nabídku od TOP 09, která byla časově limitovaná. Byla naprosto exkluzivní. Bylo řečeno: tahle nabídka platí jenom teď. ... Já jsem naprosto jednoznačně usoudil, že to je okamžik, kdy musím převzít odpovědnost, já jsem primátor tohoto města, byl to okamžik, který vyžaduje naprosto rychlé a zásadní rozhodnutí."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín