iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 11. 2012
09:40 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1341
zhlédnutí

Divadlo žije!

Divadelní sport — Ladislav Smoček — Zakázané uvolnění — Das Theatre

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Téma: Divadelní sporty

  0:30 do playlistu

  Téma: Divadelní sporty
  Divadelní sporty jako žánr divadelní improvizace se zrodily v Kanadě v polovině minulého století. Přímou inspirací jim byly wrestlingové zápasy. Do Čech pronikly na začátku tohoto tisíciletí od té doby si získaly příznivce řadách perfomerů i diváků včetně televizních.

 • Rozhovor: Ladislav Smoček

  8:20 do playlistu

  Rozhovor: Ladislav Smoček
  Ladislav Smoček, režisér a dramatik, který spoluzakládal Činoherní klub. I když se jako dramatik kloní k divadlu absurdity, jako režisér rád objevuje dávno zapomenuté hry a dává jim nové právo na jevištní život. V českém divadle působí už více než půlstoletí. Jak se podle něj za dobu změnilo a v čem vidí jeho budoucnost?

 • Reflexe: Zakázané uvolnění

  15:33 do playlistu

  Reflexe: Zakázané uvolnění
  Romantickými komediemi s Julií Roberts se prý inspiroval Petr Kolečko ve své nové hře pro režiséra Daniela Špinara a A-studio Rubín. Ve svatební komedii bez ženicha hrají Zuzana Stavná, Hana Vagnerová a Jana Stryková.

 • Das Theatre

  22:50 do playlistu

  Das Theatre
  Kleistův Rozbitý džbán v nastudování vídeňského Burgtheateru, Wagnerova tetralogie Prsten Nibelungův v provedení Stefana Kaminského ON AIR, bulvární komedie záměn z roku 1913 Španělská mu(š)ka v provedení berlínské Volksbühne či Fassbinderovy Hořké slzy Petry von Kant v režii Martina Kušeje, taková je nabídka letošního ročníku Pražského divadelního festivalu německého jazyka.

Přehrát vše

Související