iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 9. 2009
22:15 na ČT2

1 2 3 4 5

22 hlasů
3238
zhlédnutí

Divadlo žije!

Radúz a Mahulena — Čaj u královny — Urinetown: The Musical

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Radúz a Mahulena

  0:38 do playlistu

  Radúz a Mahulena
  Radúz a Mahulena, pohádka Julia Zeyera, se dočkala svého desátého uvedení na scéně Národního divadla. Tentokrát ale příběh milenců, jejichž láska překoná nenávist i smrtelnou kletbu, nedoprovází hudba Josefa Suka. Jan Antonín Pitínský uvedl Radúze a Mahulenu s novou hudbou současného skladatele Víta Zouhara a do titulních rolí obsadil Vojtěcha Dyka a Pavlu Beretovou.

 • Točí se

  4:58 do playlistu

  Točí se
  Chybět tentokrát nebude ani pozvánka na divadlo v televizi. ČT totiž chystá do vysílání záznam inscenace Divadla Na Fidlovačce Čaj u královny s Eliškou Balzerovou v hlavní roli královny Alžběty I.

 • Urinetown: The Musical

  8:56 do playlistu

  Urinetown: The Musical
  Americký muzikál o městě, kde se nesmělo čůrat zadarmo, nastudovalo v české premiéře liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Částečně recesistický projekt, ovšem se skvělou hudební složkou, dobyl v roce 2001 Broadway a získal 12 nominace na Tony Award. V Liberci Urinetown (Močohrad) režírovala loňská absolventka DAMU Lucie Málková.

 • Hraje se

  13:18 do playlistu

  Hraje se
  Z dalších tipů na nové inscenace českých divadel vás dále pozveme třeba na sólový projekt Anny Polívkové Jeskynní žena, českou premiéru současné britské komedie Vzpomínky na vodě s Danou Syslovou a Danou Batulkovou v hlavních rolích, anebo na autorskou inscenaci inspirovanou dílem a životem kontroverzního francouzského romanopisce Célina, kterou má na repertoáru pražská Meet Factory.

 • Dotazník: Simona Stašová
 • Soutěž

Přehrát vše

Související