iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 2. 2011
21:30 na ČT2

1 2 3 4 5

35 hlasů
1652
zhlédnutí

Terra musica

Sólista Thomas Hampson — Filharmonie Hradec Králové — Festival České doteky hudby

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Filharmonie Hradec Králové

  0:56 do playlistu

  Filharmonie Hradec Králové
  Filharmonie Hradec Králové organizuje nejen podnětnou přehlídku soudobé hudby Hudební fórum, ale i ve zcela běžném provozu přichází se zajímavou koncertní dramaturgií. Tentokrát se zaměřila na Bernsteinovu Symfonii č. 3 - Kaddish. Mluvený part této skladby z roku 1963, který sugestivně interpretovala Soňa Červená, je koncipován jako dramatický dialog člověka s Bohem.

 • Sólista Thomas Hampson

  9:59 do playlistu

  Sólista Thomas Hampson
  Thomas Hampson je hvězdou světových operních domů, koncertů i festivalů, a to jako interpret komorních písní i jako sólista v romantických operách nebo v současných dílech. Tentokrát vystoupil umělec v Praze s Českou filharmonií a skvělým způsobem přednesl Mahlerovy Písně o mrtvých dětech pro hlas a orchestr.

 • Festival České doteky hudby

  16:58 do playlistu

  Festival České doteky hudby
  Tak jako každoročně nabídl festival České doteky hudby svým posluchačům širokou nabídku koncertů v podání umělců, kteří se těší uznání hudebního publika v Čechách i v zahraničí. Ensemble Damian, který vystoupil na závěr celého festivalu, se zaměřuje téměř výhradně na interpretaci barokní a minimalistické hudby. V první oblasti čerpá z bohatého fondu českých a moravských archivů, ve druhé spolupracuje převážně se skladateli Vítem Zouharem a Tomášem Hanzlíkem, který je zároveň uměleckým vedoucím souboru. V posledních letech se soustavně věnuje i scénickému provádění barokních i soudobých kantát, oratorií a oper.

Přehrát vše

Související