iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 11. 2014
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

52 hlasů
178465
zhlédnutí

Paterčata

Sanitka pro Alexe

Sotva se Saša vrátila z nemocnice domů, musí tam prostřední z paterčat Alex. Situace je vážná. Který z rodičů s ním zůstane?

40 min | další Seriály »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Eva Sekerková 30.11.2014 11:15 (!) reagovat 51 + - 31

názor na soc.úřednici Kláru

Osobně se mi nelíbí hysterické chování paní Kláry,její vulgarismy,že tchýni zabije,že je něco na h***o,pak že se nechá zavřít,ale zákony bude ohýbat.No děs,myslím si ,že to vedoucí soc.úřednici nepřísluší.Její sebeztředné chování koluk peněz investovala ze svého:::Pokud měla v médiích prostor tak se úžasně předváděla,ale stěžovat si i vlastním dětem???Tak at tu práci nedělá,netyká si s podřízenými ,nepusinkuje rodiče a pak je hodí přes palubu at se starají ,že ona nemá na výplaty.Děs,raději neměla dělat nic,jen negativně ovlivnila i Sašu,tak at se nyní nediví.Jsou podnikatelé,kteří přispívají do charitativních org.bez uvedení jména či další médiových pozorností. To paní Kláře Vítkové(Rulíkové)nějak uniklo.Jen můj názor. Příspěvek byl redakčně upraven.

Marta 30.11.2014 16:47 (!) reagovat 12 + - 6

Něco k paní Kláře.

Vyčítáte jí, jak se chová, ale nemyslíte,že v dokumentu je nějaký režisér ,kameraman a další členové štábu a i na nich hodně záleží, jaký bude obraz rodiny paterčet i všech ostatních lidí, kteří se pohybují kolem nich? Já bych si tedy filmaře dorodiny nepustila, jen proto,aby si pak někdo, kdo o tom nic neví, neotíral pusu. Děkujme ženám jako je paní Klára, protože upozorňují a snaží se řešit problémy rodin s vícerčaty. A přiznejme si, kdo z nás by lehce zvládl dvojčata, natož 5 dětí ve 24 letech.

lada 30.11.2014 23:53 (!) reagovat 14 + - 1

paní klára

Paní Klára udělal velikou chybu a to že si pustila rodinu k srdci a největší, že čekala vděk. A to se tu neděje. Je mi moc sympatická, šla do toho po hlavně a pak to v ní prostě ruplo a skončilo to vulgarismy, protože to prostě je k nepochopení. Profesně selhala - souhlasím, ale jako člověk se srdcem naprosto ne. Chápu.

Andrea 1.12.2014 0:13 (!) reagovat 8 + - 4

a zase, odkdy je p. Klára sociální úřednice, proboha ? Vám nikdy neruply nervy, kdybyste se snažila tolik toho udělat, za někoho bojovat, pomáhat, a pak byste zjistila, že jste jen využívaná, že je jim toho pořád málo, já bych je do **** poslala už dávno. Vy se doma o své práci nebavíte ? Já ano, když už mám něčeho moc, a to jak se svými dospívajícími, tak i dospělými dětmi, co vám na tom přijde divného ?? Ta rodina je charita nebo co to té p. Kláře uniklo vlastně podle vás ? A že si tyká s podřízenými, a co na tom, proboha, a víte vůbec, kdo její podřízení jsou ? Sháněla pečovatelky, kde se dalo, ona pouze spolupracovala se soc. odborem, pod který ta rodina patří, a ze kterého pečovatelky už přestaly docházet, snažila se najít další atd. Příspěvek byl redakčně upraven.

Alena 2.12.2014 11:04 (!) reagovat 2 + - 0

Alena

paní Klára mluvila jako jejich kmotra,protože to bylo v jejím volném čase a konečně si sundala ružové brýle ,obdivuji ji a její děti jsou fajn a její syn měl pravdu ,dát babičce práci a do bodoucna bude jejich kmotra na pořád,takže také její rodina,hodně sil .

Eva Sekerková 30.11.2014 11:05 (!) reagovat 11 + - 65

paterčata,přístup Kláry Vítkové (Rulíkové)

Mrzí mne že 3.12.2014 bude poslední díl paterčat.Domnívám se,že napadení rómskou babičkou-pečovatelku,je ten nejhlavnější důvod.Ano stále se poukazuje na to jak je Saša(maminka dětí)negavistická,ale ruku na srdce,nemůže vzorně sama zvládnout péči o 5 dětí tak jak se věnovala malému Tonymu,proto je vcelku pochopitelné,že nebude stále v pozitivní náladě.Nejúžasnější je tatínek Tony,je učiněný pohodář a vzorný otec.Fandím jim a přeji vše nej nej,i bez Kláry Vítkové....

Karel 30.11.2014 13:06 (!) reagovat 58 + - 6

Zde část diváků nepochopila, že Tonda není spasitel.

Nevím z čeho část diváků vyvozuje, že otec je v pohodě, je skvělý atd. Vždyť sám nepracuje, aktivně si žádnou práci nehledá, nejraději sedí u PC a TV, či volí únikové strategie. Autoškolu zvládl se zavřením obou očí zkušebního komisaře. Má mj.problém rozlišit P a L stranu. Zpátky do rachoty se mu už nechce, raději navštěvuje akce, ze kterých může něco kápnout. Tj. rozhlas, TV, či alespoň veřejná vystoupení. Jak se věnuje nejstaršímu dítěti je dobře patrné na jeho zanedbanosti.

Dezider Lakatoš 19.11.2014 18:54 (!) reagovat 91 + - 3

Honorar

Muze televize prozradit, jak vysoky honorar zaplatila Kinovym za ucinkovani v tomdle poradu? At ze sebe nedelaji chudaky, zadarmo to nedelaji.

Anička28 naposled 14.11.2014 16:48 (!) reagovat 5 + - 39

a sorry

za to jak píšu,ale často nad klávesnicí žeru,nevim jak jste na tom vy :-)takže si umíte představit můj stav hardwaru,vynechává překvapivě pokaždé jiné písmeno :-)

Miriam 18.11.2014 11:03 (!) reagovat 2 + - 0

Pro Aničku 28

No... Aničko, jestli vy spíš nad tou klávesnicí nechlastáte, páč stav vašeho hardwaru v hlavě by tomu odpovídal, sorry:) P.S. Soudím dle vašich příspěvků, třeba jste jinak "normální":)) A někdy vtipná...

Anička28 14.11.2014 16:43 (!) reagovat 47 + - 59

A last příspěvek

zkuste žít tak že vás celý život někdo ponižuje,nevěří,posmívá,víte že ve spolčnoti máte jméno přižívnika i když vy jste jinej.komu budete věřit, jak se budete dívat a chovat.možná tím,že saša s tondou jsou k naším tradicím otevřený víc než jejich rodiče je signál pro nás vzít je pod svá křídla a ukazat jim cestu, protože i cesta může být cílem a jejich děti si hodnotu práce,budoucnousti uvědomí. Vím že mi tady nasázíte mínusy,ale nestačí kritizovat, ani jednou tady od vás nikdo nenapsal řešení. prosím, ráda si ho přečtu, problémy jsme nazvaly,viníci jsou známí tak co tedy podle vás mají asi dělat.

Alena W. 14.11.2014 16:54 (!) reagovat 48 + - 5

Pro Aničku28

Opravdu si myslíte, že je možné ještě víc (cit:) "vzít Tondu a Sašu pod svá křídla" než se zatím stalo? Podpora maximální, odevšad! Ukázání cesty? Nevím, jestli to chtějí... zatím mám spíš pocit, že ne... Na vaši poslední otázku, co by měli dělat, odpovím jednoduše: minimálně vážit si té obrovské pomoci, které se jim dostalo, nebýt nevděční a konečně se taky snažit sami!

Anička28 14.11.2014 17:20 (!) reagovat 18 + - 44

Aleno

jestli rozumím dobře, tak málo děkovali?Vždyt režiserka sama říkala že by to bylo jen o děkování. Opakuji, špatný je dokument, a můj názor je že se o vztah Saši a Kláry postaral tak trochu její syn, který ji tam v některých dílech zpochybnoval,její práci,její smysl proč to dělá. Sám ještě pro spolčnost udělal prd, ale mámě radil jak profesor zeměkoule-Mě urazila v dokumentu jiná věc- absolutní absence zda tedy stát a jak pomáhá.Pokud ho měla zastupovat p.Rulíková tak je to žalozpěvné.

Anna 14.11.2014 16:59 (!) reagovat 8 + - 27

Palec nahoru

Dala jsem plus a přičetlo se mínus, takže si jeden palec přičtěte... Jo a díky za svěží vánek, který s vašimi příspěvky zavál do této diskuse.

Anička28 14.11.2014 17:12 (!) reagovat 15 + - 37

Anno

nechvalte nebo budete jao gladiátor palcema umínusovaná,tady je diskuze nemilosrdná,žádný nadhled,jako kdyby lidi zapomněli na vlídnost a lidskost co?

Igor 14.11.2014 22:59 (!) reagovat 31 + - 2

A co sídliště Chánov?

Zde minorita dostala možnost se zdravě projevit, rozvíjet a získat vzdělání.
Komár to s nimi myslel dobře, dostali 400 bytů I.kategorie, školu, zdravotní středisko, občanskou vybavenost, služebnu policie a svobodu bytí, aby se nemuseli přizpůsobovat majoritě. Jak to dopadlo? Víme....
Možná, ochranná křídla nebyla dostatečně roztažená nebo peří, časem napadli čmelící a vypelichala. Dárci, též pozapomněli na pravidelný přísun ptačího zobu, aby se předešlo rozkrádání i devastaci státního majetku.

Anička28 14.11.2014 16:35 (!) reagovat 31 + - 56

Lidi

berte život vážně ne tragicky, mlíko zítra za dvě kačky nebude,jen se tady rozdávají palce jak za dob ceasara, stačí že ten šáša na hradě rozděluje.Víte,my se tady vykecáme, zanadáváme,a zítra si jedem svoj,ale pro rodinu Saši je to na celý život.Dokument je stupidní, to co mělo být ukázáno jako problémy se ukazuje tak že vás to půlku tady irituje, štěstí za tak, že nidko skoroo tady radost nemá..zlatá třeštíková nebo sommerová tohle je paskvil ne dokument, a to že saša nekomunikuje s klárou jen vypovídá co ten dokument způsobil i mezi nima chápete?Problém je v přednesu toho na co koukáme.

Anička28 14.11.2014 16:26 (!) reagovat 39 + - 10

A

moooooc mě pobavilo,jak byl Tonda u té poradkyně přes dluhy tuším 12,13 minuta všimněte si těch kapesníčků na stole.LOL to tam má paní připravené ze zkušenosti, kdy se dlužnící rozpláčou a utíraj si nudle do rukávu. Ready and gooo..

Tatána 15.11.2014 2:28 (!) reagovat 9 + - 0

A nebo si paní úřednice rozjela menší vedlejší job, v podobě prodeje kapesníčkú, svým zoufalým zkrachovalcúm, kteří jeli jednou na černo. Ono každá korunka se hodí." Chceš brečet? Zaplat za kapesník" :-)

Anička28 14.11.2014 16:22 (!) reagovat 15 + - 55

Pavel Janů

díky za ten výčet, a ted zkuste nám sem napsat váš zkusím za vás:
-Nikdy jsem nebyl na mateřské, protože mi to nikdo nezaplatil
-hory znám jen z kalendáře v rachotě u soustruhu kde dělám jak mourovatej, protože jsem blbě učil
-těší mě když je někdo na tom hůř než já, má dluhy
-žiju na co mám,je to z ruky do úst,je mi jedno že tak žijou bílí, ale u cikánů mi stejné chování vadí,a hlavně
-trávím svůj drahocenný život tím ,že píšu na diskuzi svoje rozumy a televizi to furt nezajímá LOL, vy jste teda vykvět společnosti a 47 palečků svámi

Anička28 14.11.2014 16:53 (!) reagovat 5 + - 7

ok, přiznávám

píšu o sobě :-):-)

Dora 15.11.2014 16:17 (!) reagovat 8 + - 1

Soustruznik neni zadny blbec

Anicko, v podstate jsem s Vami v predchozich prispevcich souhlasila, pouze se mi nelibi Vase poznamka o nekom, kdo stoji za soustruhem, protoze se "blbe ucil" a zavidi tem , kdo mohou jet na hory. Mozna si to neuvedomujete, ale odborniku, kteri umi delat na soustruhu(CNC)a kteri maji casto i maturitu a jsou zadani nejen u nas, ale i v cizine, je mnohem mene, nez napr. absolventu nejakych prihlouplych humanitnich oboru na VS, ktere se u nas rozmnozily jako houby po desti.Tito absolventi jsou pak z vetsiny nepouzitelni a nikdo o ne nestoji, na rozdil od dobrych remeslniku.Vazit bychom si meli i tech remeslniku, za nimiz je alespon videt nejaka prace.

Pavel Janů 14.11.2014 10:27 (!) reagovat 92 + - 7

pojďme si uvést některá fakta

Diskuse se i po chatech s režisérkou, Klárou i Kiňovými docela rozproudila, bohužel jak vidím, mnozí stále žijí v těžkých omylech...
Pojďme si některá fakta ujasnit:
- pečovatelská služba sehnala jedinou(!) romskou pečovatelku ke Kiňovým, ta tam nevydržela (jako důvod odchodu se uvádí údajné neshody se Sašou)
- Tonda má 67 položek dluhů, to opravdu není jedna jízda načerno, ani jedna nezaplacená složenka!
- náklady na Tondův řidičský kurz zaplatila autoškola
- vrátím se ještě i ke křtinám: u Romů je tradice, že děti musí mít nové oblečení, náklady, které Saša platí v obchodě, byly pokryty při křtu v podobě darů od jednotlivých kmotrů dětí
- Matějská pouť - tam je vzal štáb ČT
- hory s Antoniem - tam je vzala Klára
- ad "celou dobu mít štáb v bytě" - natáčelo se pouze několik málo dní v měsíci a Saša je mladá holka, takže je logické, že na kameru před lidma chce vypadat hezky (srovnejte třeba se záběry z nemocnice, kde se jí zase vůbec nelíbí, že v jakém je stavu a nechce aby jí kamera - moc dlouho - takto zabírala).
- většina lidí nekritizuje rasový původ, ale CHOVÁNÍ!
- děda Kiňa na konci dílu "Sanitka" mluví zcela jasně o "zmlácení pečovatelky", později všemi aktéry bagatelizováno "fackou"
- ad "bílá" Saša - děda Kiňa (současný partner Olgy Kiňové) není otcem Saši
- Olga měla Sašu v 17ti, stejně tak Saša měla Antonia v 17ti
- nájemné Kiňových je 7000 nájem + 7000 poplatky za služby. Nic víc. Tečka.
(to by zatím mohlo stačit, děkuji za pozornost).

Romana 14.11.2014 11:01 (!) reagovat 49 + - 6

exekuce

strašně by mne zajímalo,proč do dnes,nebo spíše do doby,před narozením paterčat,se exekuce neřešily,kolik je mu let?Myslím,že od 18 let ,kdyby je splácel po 3000 kč,už je měl dávno vyřešené,teď si bude žádat o osobní bankrot?Myslím,že tím,že se jim narodily paterčata,se jejich situace zlepšila,jen z této situace těží,kde žily ,před narozením prcků,to neměly nic?Nemám nic proti této menšině,ale ráda je nemám,nikdy z nich nic dobrého nekouká

helena 14.11.2014 12:24 (!) reagovat 23 + - 4

dokument

Myslím si, že už v prvních ročnících studia masmediální komunikace: žurnalistika, režie, PR apod. - se učí, že informace je nutné uvést od autora k přijímatelům - a ne "pojďme si uvést některá fakta" na chatu, není možné dodatečně informovat o něčem, na co se nemyslelo při koncepci záměru. Teď autorům dokumentu nezbývá nic jiného, než natočit ještě jeden díl: rómska kulturní antoropologie. Vlastně ani nevím, jaké je poselství díla Paterčata. Co chtěla Klára, co chtěl štáb, co chtěli sociální pracovníci, co chtěla rodina Saši? Můj převládajíci dojem: zmatek, nekoncepčnost, jitření názoru diváků, rozpaky v rodině Saši - Bože můj - filmařina má takové možnosti a takhle to zahodit...

m 14.11.2014 12:37 (!) reagovat 5 + - 18

re filmařina má takové možnosti a takhle to zahodit...

..boze muj.. stat ma takove moznosti a TAKHLE to zahodit..

tak malo patercat po celem svete..

zd 13.11.2014 23:33 (!) reagovat 70 + - 11

Sasa

Umi Sasa i neco jinyho nez si stezovat? Uz druhy dil nejsem schopna dokoukat do konce. Ten jeji desne dulezitej oblicej! Tohle nemame, tohle potrebuji, thole jsme nedostali, taaakhle tezky to mame. A kdo to tezky nema? Nebavi me to a urcite si najdu vice potrebne, kterym pomuzu rada.

první ‹ předchozí 1 2 3 poslední

Související