iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 9. 2021
16:35 na ČT :D

1 2 3 4 5

1 hlas
1204
zhlédnutí

Wifina

Technika: Hasiči — Hudba: Jak založit školní kapelu — Příroda: Deštný prales — Lifestyle: Jak na dobrou náladu — Společnost: Housle

další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úvod
 • Technika: Hasiči

  2 do playlistu

  Technika: Hasiči
  První hasiči existovali už ve starověkém Římě. V záchranném sboru bylo 500 mužů a jejich práce fungovala jinak než dneska. Místo aby hned po příjezdu začali hasit, vyjednávali nejdřív s majitelem domu o ceně za uhašení požáru. A pokud se nedomluvili, dům prostě shořel.

 • Hudba: Jak založit školní kapelu

  3 do playlistu

  Hudba: Jak založit školní kapelu
  Ať už děláte hudbu jen pro radost, nebo toužíte po profi hudební kariéře, mít školní kapelu je v obou případech super. Vždyť i takové legendy jako U2 nebo Queen se daly dohromady právě ve škole. Stejně jako jedna z nejslavnějších kapel současnosti Coldplay.

 • Wifi zajímavost: Parta z garáže – nový pořad na Déčku
 • Příroda: Deštný prales

  5 do playlistu

  Příroda: Deštný prales
  Deštné pralesy jsou listnaté lesy, ve kterých nikdy není období sucha, a tak je tam pěkně vlhko a taky teplo. Na Zemi jich existuje sedm. Největší je Amazonský deštný prales s rozlohou 5,5 milionu kilometrů čtverečních, který leží v devíti státech Jižní Ameriky. Žije v něm přes 100 tisíc druhů savců, plazů a ptáků a dalších 270 tisíc druhů hmyzu.

 • Wifi zajímavost: Deštné pralesy na webu Déčka
 • Lifestyle: Jak na dobrou náladu

  7 do playlistu

  Lifestyle: Jak na dobrou náladu
  Dobrou náladu má v lidském těle na starosti látka zvaná serotonin. Lidově se jí říká hormon štěstí. V těle se začne vytvářet například při pohybu nebo pobytu na slunci. A pomůžou i dobroty jako banány, listová zelenina, celozrnné pečivo, vajíčka nebo oříšky.

 • Společnost: Housle

  8 do playlistu

  Společnost: Housle
  Housle jsou smyčcový nástroj se čtyřmi strunami. A v Evropě mají opravdu hodně dlouhou tradici. Předchůdcem houslí je středověká rubeba. O vznik moderních houslí, tak jak je známe dneska, se pak zasloužily italské houslařské rodiny. Nejstarší dochované housle na světě vyrobil Italský houslař Andrea Amati, a to roku 1564 v Cremoně.

 • Závěr

Přehrát vše

Související