iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 2. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

192 hlasů
282906
zhlédnutí

Zločin v Polné

Zločin v Polné je vzrušující drama jedné detektivní historie. V roce 1899 na Bílou sobotu byla na cestě mezi obcemi Věžničkou a městečkem Polnou nalezena mrtvá dívka, švadlenka Anežka Hrůzová. Bylo jí devatenáct let. Na hrdle měla řeznou ránu a nejspíš vykrvácela. Sexuálního násilí se vrah nedopustil. Místním lékařům se zdálo, že sražené krve na místě činu není dost, a na otázku, kde je „chybějící“ krev, se hned našla pohotová dopověď: Židé ji přidali o Velikonocích do macesů. K dispozici byl náhodou i potenciální vrah: přidrzlý a nepříliš chytrý mladík Leopold Hilsner, šnorer, tulák a žebrák…

85 min | další Filmy »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

PzL 8.2.2016 0:02 (!) reagovat 66 + - 5

Díky - rozhodně palec nahoru!

Dle mého nádherně natočeno, výborné výkony, krásné kostýmy a scény i výběr fontů pro texty a titulky.
Vůbec jsem tuto kauzu neznala a velice mne to obohatilo. Určitě to může dnešního diváka i poučit a třeba ochránit před předsudky, kterých je aktuálně kolem nás mnoho. Díky, díky, díky a těším se na další tvůrčí díla týmu, který tento příběh zpracoval.

ola 7.2.2016 21:43 (!) reagovat 6 + - 39

Uzasne herecke vykony. Ale konec mne zklamal.

Magda 7.2.2016 21:48 (!) reagovat 36 + - 1

Konec Vás zklamal? A jak to podle Vás mělo skončit? Jinak, než to reálně skončilo?

Jana 7.2.2016 22:15 (!) reagovat 19 + - 0

Chápu Vás, také jsem si říkala, že snad přijdou v druhem procesu k rozumu. To jsem ale ještě neznala celý případ tak, jak se skutečně stal. Byla to tragédie, obrovská tragédie. Proč by měli u soudu najednou prozřít a hledat skutečného vraha? Vždyť je tak jednoduché a pohodlné ukázat a zavřít někoho, kdo se zrovna hodí.. Chudák Hilsner. Toho, kdo tehdy poprvé vyslovil "rituální vražda", bych tou palicí vzala po hlavě. Zřejmě měl nižší inteligenci než Hilsner.

Mara 7.2.2016 22:50 (!) reagovat 18 + - 3

K rozumu přijít nemohli, jde o historické skutečnosti, ale

Právě zde je zarážející, že ani jedna ze dvou porot nedokázala aplikovat poučení jak mají v souladu s důkazy postupovat při svých úvahách. Právní zásada "In dubio pro reo", jim pro jistotu byla obhájcem přednesena česky. Tedy, v případě, že kdokoliv z poroty má byť jen pochybnosti o vině obžalovaného, nemůže, v souladu se svým svědomím hlasovat pro vinu.Porota byla mimo to předem jistě i poučena předsedou senátu. V tom byla ona obrovská nespravedlnost. Důkazy pro vinu byly jeden po druhém prakticky anulovány. Jediný důkaz bylo ono zázračné rozvzpomenutí se paní Hrůzové. Jenže úkolem soudu není hledat náhradního viníka , ale vyslovit vinu v případě, že nejsou žádné pochybnosti o vině právě onoho obžalovaného. A ty pochybnosti musel mít snad každý člen poroty.

Otakar Polák 8.2.2016 7:23 (!) reagovat 18 + - 0

Ľudia sa nezmenia preto, že ich posadíte do poroty, tak ako žili tak rozhodovali

první 1 2 Další › poslední

Související