Petr byl obyčejný chlap, co pracoval jako messenger, dokud se nevydal na scestí. Proč se odmítá poprat se životem férově?
Režie: Vladimír Michálek. Scénář: Marek Epstein. Hrají: Matěj Hádek, Eva Leimbergerová, Jiří Vyorálek, Gabriela Mikulková a další.

Posel je v pořadí už osmý celovečerní film režiséra Vladimíra Michálka. Natočil jej podle oceněného scénáře Marka Epsteina v produkci brněnského studia České televize.

Jeho hlavním hrdinou je zanícený cyklista, někdejší reprezentant, který pracuje jako poslíček. Je tedy jedním z těch mladých mužů na barevných moderních kolech, kteří dotvářejí kolorit současných měst. Zpočátku se jeví jak sympatický nekonformní člověk, pohrdající pokřivenou konzumní společností se všemi jejími konvencemi, snobismem, pseudohodnotami a nepravdami. Od okamžiku tragické nehody, které je účastníkem, však začne divák zjišťovat, že jeho povaha má svoji temnou stránku. Z doposud pohodového mladíka se stává sobecký a bezcitný jedinec, který bez ohledu na okolí preferuje jen svoje zájmy. Pro vlastní pohodlí dokáže odvrhnout svého nejlepšího kamaráda i bezcitně opustit zamilovanou přítelkyni. Přestože se nakonec pokusí za pomoci přátel odhodit neuspořádaný život za hlavu, osudu už nelze uniknout.

Režie: Vladimír Michálek. Scénář: Marek Epstein. Hrají: Matěj Hádek, Eva Leimbergerová, Jiří Vyorálek, Gabriela Mikulková a další.

Napište nám