Co přinutilo bývalého špičkového vědce k ozbrojenému přepadení banky, v níž drží desítku rukojmích?
Režie a scénář: Jiří Svoboda. Hrají: Matěj Hádek, Lucie Štěpánková, Jana Hinková, Igor Orozovič a další.
Cesta do tmy

Co přinutilo vzdělaného a inteligentního muže k tomu, aby přepadl banku v centru města? Kolik peněz potřeboval a na co? Bylo složení desítky rukojmích, hlavně klientů této banky, náhodné? Těžce nemocný senior, bývalý příslušník Československé armády, významný poslanec České republiky, advokát se svým synkem a s kufříkem plným peněz, mladá maminka se svou malou dcerkou i několik zaměstnanců banky včetně ředitele pobočky. Byli všichni tihle lidé jen ve špatné chvíli na špatném místě?

Bankovní lupič je nekompromisní. Vpadne do banky a před budovou odpálí bombu. Zatím není naštěstí nikdo zraněn. Pohotová vedoucí pobočky ještě stihne stisknout tlačítko nouzového volání a oznámit na tísňové lince, že banka byla přepadena. Díky tomu na místo přijíždějí téměř okamžitě policisté, útvar rychlého nasazení i další specialisté a začíná náročná dramatická policejní akce se snahou zachránit především ohrožené lidské životy.

Mobilní telefony pomohou policistům hravě zjistit identitu rukojmích a jeden nepřijatý hovor přivede do policejního vozu lékařku, která zná pachatele osobně. Jde o jejího přítele, špičkového mezinárodně uznávaného vědce. Spolu s ní postupně odkrýváme pachatelovu motivaci a sledujeme příběh jeho dcery, který má překvapivé souvislosti s jeho útokem na banku.

Režie a scénář: Jiří Svoboda. Hrají: Matěj Hádek, Lucie Štěpánková, Jana Hinková, Igor Orozovič a další.

Napište nám