Kariéra nacistického zločince a strůjce holocaustu Adolfa Eichmanna. Hra Komorní scény Aréna oceněná jako inscenace roku 2015, získala i cenu pro jejího autora Tomáše Vůjtka a pro představitele hlavní role Marka Cisovského.
Režie: Lenka Wimmerová, Ivan Krejčí. Scénář: Tomáš Vůjtek. Hrají: Marek Cisovský, Alena Sasínová-Polarczyk, Albert Čuba, Petr Panzenberger a další.

Vzestup a pád jednoho z největších nacistických zločinců a strůjce holocaustu Adolfa Eichmanna, jenž samotnému Bohu líčí svou verzi událostí, kdy jen plnil příkazy, v konfrontaci s osudy několika ostravských Židů, kteří byli vyvezeni v roce 1939 do táborů v Nisku, kam směřovaly první Eichmannovy transporty.

Hra Slyšení, jež získala Cenu divadelní kritiky za inscenaci roku 2015, i cenu pro jejího autora Tomáše Vůjtka a představitele hlavní role Marka Cisovského, se opírá o řadu historických materiálů a těží zejména z kontrastu historických záznamů Eichmannových rozhovorů pořízených po válce v Argentině, kde se až do roku 1950 ukrýval, a z jeho výpovědí před soudním tribunálem v Jeruzalémě. Téma je zpracováno s notnou dávkou černého humoru a vychází přitom přirozeně z autentického dobového slovníku postav, který je často v ostrém kontrastu s hrůzou historických událostí. Záznam představení v podání ostravské Komorní scény Aréna, která dvakrát po sobě obdržela Cenu divadelní kritiky jako Divadlo roku 2015 a 2016.

Napište nám