iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 11. 2012
13:15 na ČT2

1 2 3 4 5

22 hlasů
14088
zhlédnutí

Společný výslech

Jiří Stránský a Dominik Duka

Spisovatel Jiří Stránský se v exkluzivním rozhovoru s kardinálem Dominikem Dukou zamýšlí nad nedávnou minulostí a také nad budoucí vizí české společnosti

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

1 30.5.2013 14:04 (!) reagovat 7 + - 10

noneno

Tito lidé jsou jako koníci s klapkami na očích. Oni byli poškozeni - za totality. Ovšem konali vědomě proti tehdejšímu systému. Hážou na lidi pocit viny za "divoký odsun". Já jsem se dívala na film Schindlerův seznam. A bylo to neuvěřitelně silné a poučné. Tito páni absolutně nemají pochopení pro nic jiného než sebe sama. Češi nezačali pronásledovat Němce. Mimochodem: Za tohoto "režimu" mě vláčeli městští policajti kolem naší samoobsluhy za mnou šel můj 14ti letý syn (po úrazu hlavy a který vlastně nechal vedle sebe sedět našeho Briarda - bez vodítka v ruce a já vyšla z obchodu a už po mně šli policajti). Pak jsme se odstěhovali do údajné klidné obce a zase nás někdo pronásledoval - tedy starosta a jeho příbuzní si z nás udělali volební program jen proto, že jsme zavolali hygieniky. Synovi - tehdy 15ti letému - zlomil synovec starosty nos - prostě jen tak - pěkně po mafiánsku. A tito lidé mi budou vykládat něco o hrůzách totality? Nikdy jsem nebyla v KSČ. Nikdy jsem se za totality nesnížila k tomu, abych souhlasila se vstupem ruských vojsk do Československa. Dnes mi můj syn - bez práce, vyčítá, že já můžu za tento systém, protože si pamatuje jak jsem chodila na demonstrace v roku 1989. Čili teď jsou tito "kecálisté " u moci, protože kdysi byli semleti oním systémem. Sám Stránský přiznává, že jeho dceru nechali na pokoji Stbáci. Mého syna nenechali na pokoji poskoci starosty. A kam jsem se měla obrátit o pomoc? Vždyť tu máme "svobodu", že?
A jeho žena je architekta? Ha ha, tam mě nevzali, protože naše po roce 1969 vyloučili z KSČ.

9 30.5.2013 14:17 (!) reagovat 2 + - 7

prý tu nejde o život

No, pánovi Dukovi o život nejde a pan Stránský má dobrou zdravotní péči. Kolik lidí je tu zničeno existenčně a jde jim o život /exekuce, bezdomovectví, rozpad rodiny a následně sebevraždy/. To se jim to raduje..Ale je to tu opravdu dost tragické a po pokusech o nacistické označování "méněcenných" s-kartami a také pro ožebračování důchodců a přesouvání peněz církvím na základě jednotlivých příběhů takových Duků a Stránských, zatím co dnes se nikdo nepozastaví nad tím, že invalidé by snad měli pracovat, po ulicích chodí "zdivočelí" lidé (bezdomovci), které ovšem zplodila doba po roce 1989 !! A přesně tady takoví demagogové jako Stránský a Duka

Lenka 11.2.2013 20:54 (!) reagovat 15 + - 10

Děkuji za skvělý pořad

Jen více takových připomínek minulosti. Máme v naší zemi lidi, kterých si můžeme vážit a obdivovat jejich statečnost.
Děkujeme

7 30.5.2013 14:11 (!) reagovat 4 + - 5

nemohu si vážit těchto lidí

Protože mají jen jednostranný náhled na tehdejší dobu a dnešní doba je pro ně skvělá, protože teď se zase mají výborně. Čili jejich úsudek vychází z jejich pocitů týkajících se jich samotných. Mně osobně se těžko dýchá proto, že je tu tolik nešťastných lidí, existenčně zničených a nemají naději na osvobození, protože máme přece SVOBODU. Ovšem, exekutor chudákovi vleze do bytu, i když nikomu nic nedluží a sebere mu co chce, chce-li..atd.

Sigrid Poláčková 23.11.2012 0:37 (!) reagovat 20 + - 4

Díky

Pánové, děkuji Vám za připomenutí toho, na čem skutečně záleží i za Váš břitký humor :-)

Související