iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 9. 2013
11:25 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
4161
zhlédnutí

Ochránce

Skupina pozemků různých vlastníků — Diskriminace — Udržení práce

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Skupina pozemků různých vlastníků

  0:38 do playlistu

  Skupina pozemků různých vlastníků
  V prvním příběhu hraje roli skupina pozemků různých vlastníků. Ti mohli na základě historického usnesení vzájemně přes sousední pozemky procházet, aby se dostali ke svým domům. Časem se ale objevily problémy a tak situaci řešili zamykáním branky, která průchod umožňovala. Pan Alois Matula ale následně zjistil, že ani to nepomůže a tak si chtěl svůj pozemek oplotit. To ale nešlo vůbec snadno.

 • Diskriminace

  9:47 do playlistu

  Diskriminace
  Druhý případ se zabývá diskriminací. Tak lze totiž chápat rozhodnutí zaměstnavatele, který panu Jiřímu Michalovi snížil osobní příplatek ke mzdě o padesát procent. Zaměstnanci to vysvětloval tím, že vedle platu pobírá starobní důchod. Pan Michal se s tím nehodlal smířit a dožadoval se, mimo jiné i s pomocí ombudsmana, nápravy.

 • Udržení práce

  16:03 do playlistu

  Udržení práce
  Pan Miroslav Měchýř je ve složité životní situaci. Kvůli vleklé kožní chorobě je každou chvíli nemocný a proto je pro něj téměř nemožné najít a udržet si práci. Kromě toho nemá ani žádné úspory. Když ho ještě ke všemu vyřadili z evidence na úřadu práce, protože byl hospitalizovaný v nemocnici a nedostavil se ke schůzce, bylo to pro něj velmi těžké.

Přehrát vše

Související