iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 12. 2011
17:50 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
12718
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Divadelní představení – Psaní Ježíškovi — Dominik Duka – Tradice — Rudolf II. na zámku v Brandýse nad Labem — Malíř Josef Synek

12 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Divadelní představení – Psaní Ježíškovi

  0:36 do playlistu

  Divadelní představení – Psaní Ježíškovi
  Když mělo v HaDivadle v prosinci 2001 premiéru přestavení Psaní Ježíškovi, nikdo z aktérů asi nepředpokládal, že se bude hrát dlouhých deset let. V Brně se stalo skoro tradicí zajít na dojemný příběh o vánočním zázraku, okořeněný humorem, sborovým zpěvem a herectvím Pavla Lišky, Marie Ludvíkové, Josefa Poláška a v režii Jána Sedala.

 • Dominik Duka – Tradice

  4:26 do playlistu

  Dominik Duka – Tradice
  V paláci Luxor na Václavském náměstí byla na trh uvedena kniha rozhovorů s Dominikem Dukou - Tradice, která je výzvou. V knižním rozhovoru reflektují jeho autoři témata, která jsou současnému pražskému arcibiskupovi drahá: smysl tradice, zvláště katolické v kontextu moderních českých a evropských dějin, kořeny víry a věrnosti církvi, dějiny domikánského řádu a jeho přínos do mozaiky církevní minulosti i současnosti.

 • Rudolf II. na zámku v Brandýse nad Labem

  6:56 do playlistu

  Rudolf II. na zámku v Brandýse nad Labem
  Rok 2012 bude na zámku v Brandýse nad Labem věnován nejenom moderní habsburské rodině - blahoslavenému císaři Karlovi I., císařovně Zitě a Ottovi Habsburskému, ale především císaři Rudolfovi II.

 • Malíř Josef Synek

  9:35 do playlistu

  Malíř Josef Synek
  Kromě jižních Čech získává malíř Josef Synek inspiraci při častých pobytech ve Francii, nebo i z náhodně zaslechnuté písničky. A jestliže výtvarné umění dokáže umocňovat utrpení či smutek, v případě Synkových obrazů je to naopak: sálá z nich vlídnost a veselost.

Přehrát vše

Související