iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 9. 2012
11:05 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
5482
zhlédnutí

Tep 24

Unikátní operace skoliózy — Šetrná stentoplastika obratlů — Vrchní sestra Květuše Lyčková

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Unikátní operace skoliózy

  0:54 do playlistu

  Unikátní operace skoliózy
  Unikátní operace skoliózy: ortopedi Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích využili v rámci mezinárodní studie americké implantáty. Speciální tyče umožňují páteř dokonale srovnat a mají řadu dalších výhod. Lékaři mluví dokonce o převratu v léčbě skoliózy a Česká televize měla jako jediná možnost operaci natočit. Stejně jako příběhy Báry a Štěpánky, které zákrok podstoupily a zařadily se tak mezi 20 pacientů na světě.

 • Šetrná stentoplastika obratlů

  10:45 do playlistu

  Šetrná stentoplastika obratlů
  Šetrná stentoplastika obratlů: zlomenina obratle vzniká při úrazu nebo osteoporóze a hrozí u ní následky i dlouhý pobyt na lůžku. Naději na rychlejší uzdravení přináší moderní šetrná metoda, která dokonce umožní zachovat tvar obratle, takzvaná stentoplastika. Mezi prvními s ní začali neurochirugové v Ostravě.

 • Vrchní sestra Květuše Lyčková

  16:30 do playlistu

  Vrchní sestra Květuše Lyčková
  Vrchní sestra Květuše Lyčková: na neurochirurgii v ostravské fakultní nemocnici působí 44 let. Vyboxovala založení spinální jednotky a podpořila dnes oceňovanou bazální stimulaci. Má pod sebou dvě jednotky intenzivní péče a dvě lůžkové stanice, kde pracuje devadesát sester a ošetřovatelek. Loni získala v Moravskoslezském kraji titul Sestra roku 2001.

 • Stručně

Přehrát vše