iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 2. 2012
09:04 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
9385
zhlédnutí

Tep 24

Hemoroidy — Josef Richtr a Jaroslav Rejl — Přítomnost krve ve stolici

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hemoroidy

  0:40 do playlistu

  Hemoroidy
  Třetina Čechů je má chronicky. Každý druhý se s nimi alespoň jednou za život setkal. Další civilizační choroba, přesto stále tabu. Hemoroidy, lidově hemeroidy! Jsou nepříjemné a taky dost bolí. Přitom v první fázi se dají léčit jen medikamenty. Lidé za doktory přijdou ale většinou později, kdy už pomůžou buď operace nebo jiné ambulantní zákroky.

 • Josef Richtr a Jaroslav Rejl

  9:51 do playlistu

  Josef Richtr a Jaroslav Rejl
  Lidé řešení svých hemoroidů odkládají. Lékařská vysvětlování tu padají na úrodnou půdu jen na půl. Jak operaci prožívali a zda byla bolest po odstranění zbytnělých žil nesnesitelná prozradí Josef Richtr a Jaroslav Rejl.

 • Přítomnost krve ve stolici

  17:13 do playlistu

  Přítomnost krve ve stolici
  Přítomnost krve ve stolici varuje i před jinými, mnohem vážnějšími diagnózami ? záněty střev, a taky polypy, které můžou růst řadu let a postupně z nich vznikají nádory. Karcinom tlustého střeva lékaři odhalí každý rok u 8000 lidí, a co hůř: každý rok na tutéž nemoc 4000 lidí umře. Důvod? Hlavně to, že víc než polovinu případů lékaři zachytí až v pokročilém stádiu. Ani na tohle varování ale Češi neslyší a preventivním vyšetřením se spíš vyhýbají. Natáčela Silvie Friedmannová.

Přehrát vše

Související