iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 3. 2011
17:30 na ČT2

1 2 3 4 5

26 hlasů
7092
zhlédnutí

Tisíc let české myslivosti

Bobři — Lovecký zámek Topolčianky — Lovy beze zbraní

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bobři

  0:36 do playlistu

  Bobři
  Bobr vyvolává nejrůznější pocity. Na jedné straně radost z toho, že na našem území prakticky vyhubené zvíře už se tu znovu usadilo a úspěšně se šíří, na straně druhé naopak obavy ze stále rostoucích škod, které svou činností - "kácení" zdravých stromů a podmáčení půdy jako následek stavby bobřích hrází - způsobuje lesníkům a zemědělcům. Atraktivní záběry z jejich života i následků jejich činnosti na Břeclavsku provází komentářem Ing. František Havránek z Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti.

 • Lovecký zámek Topolčianky

  9:13 do playlistu

  Lovecký zámek Topolčianky
  Na Slovensku se po staletí vyvíjela myslivost téměř stejně jako v Čechách a na Moravě, proto určitě neuškodí, když se v rámci pořadu Tisíc let české myslivosti podíváme i k našim východním sousedům. První návštěva bude patřit nádherně zrestaurovanému a pečlivě udržovanému Loveckému zámku Topolčianky z 15. století, kde bývají hosty nejen myslivci a lovci, ale také významné státní návštěvy.

 • Lovy beze zbraní

  11:36 do playlistu

  Lovy beze zbraní
  Fotografové přírody postupují vlastně podobně jako myslivci - vstávají ještě za tmy za každého počasí, šoulají oborami, vysedávají na posedech. Jen místo zbraní nosí fotoaparáty a jejich úlovkem jsou zajímavé a originální fotografie zvěře i dalších živočichů a přírodních krás. A právě tito nadšenci (bylo jich šedesát z jedenácti zemí) se sjeli v době jelení říje na 30. kongres IFWP (Mezinárodní federace fotografů přírody) do Jeseníků, kde probírali svou profesi, ale také intenzivně fotografovali. Pořadatelem byl Klub fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě.

Přehrát vše

Související