iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2009
15:25 na ČT2

1 2 3 4 5

204 hlasů
32732
zhlédnutí

Tisíc let české myslivosti

Jelení zvěř v Krušných horách — Pozvánka na zámek Úsov — Český fousek

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jelení zvěř v Krušných horách

  0:34 do playlistu

  Jelení zvěř v Krušných horách
  Ing. Jan Ferkl, ředitel Krajského ředitelství Teplice Lesů České republiky, nám bude zasvěceným průvodcem po problémech se škodami, které na lesních porostech v Krušných horách působí jelení zvěř. Její nepřiměřené, příliš početné stavy se staly po imisích a exhalacích, jimiž škodil v druhé polovině minulého století sám člověk a jejichž následky nyní naši lesníci se značným úsilím odstraňují, další hrozbou pro krušnohorské lesy. Odvrátit ji může jedině spolupráce lesníků s myslivci.

 • Pozvánka na zámek Úsov

  9:42 do playlistu

  Pozvánka na zámek Úsov
  Moravský zámek Úsov, ležící v krajině pod Jeseníky a přestavěný z největšího severomoravského, původně gotického hradu, nabízí návštěvníkům mimo jiné expozici Lovecko-lesnického muzea. Ta je stará již přes sto let, dodržuje původní lichtenštejnskou koncepci a soustřeďuje přes 4000 exponátů (trofejí, preparátů a podobně) domácí i exotické fauny, ale také třeba zbraně pytláků zabavené tehdejšími hajnými.

 • Český fousek

  12:32 do playlistu

  Český fousek
  Nejznámějším a nejužívanějším národním plemenem loveckého psa je český fousek, který byl uznán Mezinárodní kynologickou federací v roce 1964. Sklízí domácí i světové úspěchy jak pracovní (například jedenáctkrát vyhrál Memoriál Karla Podhajského), tak výstavní (například vítěz Světové výstavy ve Švédsku 2008). V příspěvku se podíváme na historii plemene, ale především představíme v pracovních ukázkách některé současné špičkové jedince.

Přehrát vše

Související