iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 6. 2008
16:50 na ČT2

1 2 3 4 5

138 hlasů
19599
zhlédnutí

Tisíc let české myslivosti

Bažanti v Židlochovicích — Škody způsobené zvěří — Myslivci z Lazska

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Škody způsobené zvěří

  0:37 do playlistu

  Škody způsobené zvěří
  Hojně diskutovaný problém škod, které způsobuje ve volné přírodě zvěř, se stal námětem pro návštěvu na několika místech naší země a hledání odpovědi na otázku, jak to s těmi škodami doopravdy je a jak se jim můžeme společně bránit. Uvidíme, že největším problémem jsou divočáci, kteří dělají škody na zemědělských plodinách.

 • Bažanti v Židlochovicích

  9:16 do playlistu

  Bažanti v Židlochovicích
  Bažantník a kynolog Jan Šmikmátor nám bude průvodcem po historii i současnosti slavných jihomoravských bažantnic, které provozuje Lesní závod Židlochovice Lesů České republiky, s.p. a které si nadále udržují svou úroveň i věhlas. Poznáme, že chov bažantů není jen jejich "vypiplání" od kuřat, ale také vytváření ekologicky vhodného prostředí pro dospělou zvěř a řada dalších činností.

 • Myslivci z Lazska

  16:42 do playlistu

  Myslivci z Lazska
  Práce, kterou konají myslivci na úseku chovu zvěře a péče o ni, už dávno nespočívá jen ve všude zdůrazňovaném přikrmování v době nouze. Dnes se těžiště přesouvá do tvorby krajiny, vytváření stabilních ekosystémů, biopásů poskytujících zvěři úkryt i potravu a podobně. Členové Mysliveckého sdružení Příbram - Žežice dokonce vybudovali i rybník s mokřadem a plánují lesopark a naučnou stezku, aby přiblížili problémy přírody a zvěře i nemyslivcům.

Přehrát vše

Související