iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2258
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Armáda opět pomáhá v nemocnicích

  1:00 do playlistu

  Armáda opět pomáhá v nemocnicích
  Zaměstnanci nemocnic a dalších lůžkových zařízení, kteří nejsou očkovaní a neprodělali v posledním půlroce covid, se budou muset každý týden testovat. První kolo musí být ukončeno 22. listopadu. Situace v nemocnicích se zhoršuje. Zařízení v Moravskoslezském kraji požádala o pomoc armádu. Do Olomouckého kraje vojáci už přijeli.

 • Vojáci pomáhají v domově seniorů

  4:06 do playlistu

  Vojáci pomáhají v domově seniorů
  Živě Andrea Kantorová ředitelka, Domov seniorů Komárov.

 • Nová opatření na vysokých školách

  6:21 do playlistu

  Nová opatření na vysokých školách
  Studenti vysokých a vyšších odborných škol musí nosit respirátory i ve výuce. Nařízení, o kterém rozhodla vláda minulý týden, začalo platit dnes a týká se učeben, kde se schází alespoň 50 studentů.

 • Aktuální vývoj epidemie

  7:53 do playlistu

  Aktuální vývoj epidemie
  A přidáme čísla: v Olomouckém kraji přibylo za neděli 487 nakažených, za týden na sto tisíc obyvatel připadá 1093 případů, což je nejvíce z celé země. Nejhorší situace je v okresech Prostějov, Šumperk a Olomouc. V kraji Moravskoslezském nově hygienici evidují 765 nakažených, za uplynulý týden připadá na sto tisíc obyvatel 893 případů - což je nejvíce po Olomouckém a Jihomoravském kraji. Nejhorší situace je na Ostravsku a Frýdecko-Místecku.

 • Nové oddělení psychiatrie v Havířově

  8:51 do playlistu

  Nové oddělení psychiatrie v Havířově
  Havířovská nemocnice otevřela zrekonstruovaný pavilon psychiatrie - moderní oddělení má o téměř dvacet lůžek více než to původní. Součástí je také nové zázemí pro psychoterapie hospitalizovaných i ambulantních pacientů. Pavilon je určený pro péči o akutní pacienty, kteří potřebují okamžitou psychiatrickou pomoc - jde o jednu z mála nemocnic v Moravskoslezském kraji, jež tuto možnost nabízí.

 • Zamítnutí kasační stížnosti kvůli CATRIN

  10:54 do playlistu

  Zamítnutí kasační stížnosti kvůli CATRIN
  Nejvyšší správní soud odmítl kasační stížnost, kterou ve sporu proti Univerzitě Palackého v souvislosti se vznikem vysokoškolského ústavu CATRIN podala loni její Přírodovědecká fakulta. Rozsudek potvrdil v celém rozsahu usnesení olomouckého krajského soudu, který správní žalobu odmítl. Vědecký ústav CATRIN, pod který přešla vědecká centra Přírodovědecké a také Lékařské fakulty, funguje rok. Jeho vznik vyvolal spory uvnitř akademické obce ohledně podoby integrace výzkumných kapacit.

 • Odhalení nelegální výrobny cigaret

  11:26 do playlistu

  Odhalení nelegální výrobny cigaret
  Celníci na Frýdecko-Místecku odhalili mezinárodní gang vyrábějící nelegální kuřivo a zajistili výrobní linku. Skupina složená z Čechů a Ukrajinců by mohla na černý trh dodat minimálně čtyři-a-čtyřicet milionů cigaret. Státu by tak na daních způsobila škodu 140 milionů korun.

 • Částečné zprovoznění Hlučínské

  11:48 do playlistu

  Částečné zprovoznění Hlučínské
  Hlučínská ulice v Ostravě-Přívoze se částečně otevřela. Spojnice Hlučínska s centrem krajského města prochází modernizací od počátku září a působila komplikace v dopravě. Ode dneška se na ní v omezené míře může vrátit automobilová doprava.

 • Policejní kontroly zimních pneumatik

  13:34 do playlistu

  Policejní kontroly zimních pneumatik
  Moravskoslezští policisté kontrolují, zda mají řidiči zimní pneumatiky. Výměnu z těch letních museli stihnout do 1. listopadu. Přezuto musí mít, pokud je na silnici sníh, led nebo námraza.

 • Zadržování vody v krajině

  15:43 do playlistu

  Zadržování vody v krajině
  Novátorský přístup k zadržování vody v krajině zkoušejí ochránci přírody v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Do nevyužívaných lesních cest a také na holinách hloubí jámy. Ty by měly zhutněnou půdu po kůrovcové kalamitě zase prokypřit.

 • Odškodnění za výbuch ve Vrběticících

  17:36 do playlistu

  Odškodnění za výbuch ve Vrběticících
  Živě Josef Kvasnička redaktor ČT.

 • Vzácné meteority vidělo 3000 lidí

  21:02 do playlistu

  Vzácné meteority vidělo 3000 lidí
  Pod policejním dohledem opustily prostory Vlastivědného muzea v Olomouci vzácné meteority z paleolitického sídliště, starého na 18.000 let. Unikátní soubor byl v muzeu deset dní, výstava skončila v neděli, meteority si prohlédly zhruba tři tisíce návštěvníků. Meteority jsou po Věstonické venuši a Keltské kamenné hlavě poslední z trojice skvostů českých muzejních sbírek, které byly dosud v olomouckém muzeu k vidění.

 • Rychlé Šípy v Těšínském divadle

  21:30 do playlistu

  Rychlé Šípy v Těšínském divadle
  Mirek Dušín je mimozemšťan. Alespoň v Těšínském divadle. Komiksové příběhy Rychlých šípů Jaroslava Foglara tam ožívají v režii a dramatizaci Roberta Bellana. Vznikla parodie, kterou dotváří hudba z filmů Trainspotting nebo Pulp Fiction.

Přehrát vše

Související