Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Armáda opět pomáhá v nemocnicích — Vojáci pomáhají v domově seniorů — Nová opatření na vysokých školách — Aktuální vývoj epidemie — Nové oddělení psychiatrie v Havířově — Zamítnutí kasační stížnosti kvůli CATRIN — Odhalení nelegální výrobny cigaret — Částečné zprovoznění Hlučínské — Policejní kontroly zimních pneumatik — Zadržování vody v krajině — Odškodnění za výbuch ve Vrběticících — Vzácné meteority vidělo 3000 lidí — Rychlé Šípy v Těšínském divadle

Části dílu

01:00
Armáda opět pomáhá v nemocnicích
  Zaměstnanci nemocnic a dalších lůžkových zařízení, kteří nejsou očkovaní a neprodělali v posledním půlroce covid, se budou muset každý týden testovat. První kolo musí být ukončeno 22. listopadu. Situace v nemocnicích se zhoršuje. Zařízení v Moravskoslezském kraji požádala o pomoc armádu. Do Olomouckého kraje vojáci už přijeli.
  04:06
  Vojáci pomáhají v domově seniorů
   Živě Andrea Kantorová ředitelka, Domov seniorů Komárov.
   06:21
   Nová opatření na vysokých školách
    Studenti vysokých a vyšších odborných škol musí nosit respirátory i ve výuce. Nařízení, o kterém rozhodla vláda minulý týden, začalo platit dnes a týká se učeben, kde se schází alespoň 50 studentů.
    07:53
    Aktuální vývoj epidemie
     A přidáme čísla: v Olomouckém kraji přibylo za neděli 487 nakažených, za týden na sto tisíc obyvatel připadá 1093 případů, což je nejvíce z celé země. Nejhorší situace je v okresech Prostějov, Šumperk a Olomouc. V kraji Moravskoslezském nově hygienici evidují 765 nakažených, za uplynulý týden připadá na sto tisíc obyvatel 893 případů - což je nejvíce po Olomouckém a Jihomoravském kraji. Nejhorší situace je na Ostravsku a Frýdecko-Místecku.
     08:51
     Nové oddělení psychiatrie v Havířově
      Havířovská nemocnice otevřela zrekonstruovaný pavilon psychiatrie - moderní oddělení má o téměř dvacet lůžek více než to původní. Součástí je také nové zázemí pro psychoterapie hospitalizovaných i ambulantních pacientů. Pavilon je určený pro péči o akutní pacienty, kteří potřebují okamžitou psychiatrickou pomoc - jde o jednu z mála nemocnic v Moravskoslezském kraji, jež tuto možnost nabízí.
      10:54
      Zamítnutí kasační stížnosti kvůli CATRIN
       Nejvyšší správní soud odmítl kasační stížnost, kterou ve sporu proti Univerzitě Palackého v souvislosti se vznikem vysokoškolského ústavu CATRIN podala loni její Přírodovědecká fakulta. Rozsudek potvrdil v celém rozsahu usnesení olomouckého krajského soudu, který správní žalobu odmítl. Vědecký ústav CATRIN, pod který přešla vědecká centra Přírodovědecké a také Lékařské fakulty, funguje rok. Jeho vznik vyvolal spory uvnitř akademické obce ohledně podoby integrace výzkumných kapacit.
       11:26
       Odhalení nelegální výrobny cigaret
        Celníci na Frýdecko-Místecku odhalili mezinárodní gang vyrábějící nelegální kuřivo a zajistili výrobní linku. Skupina složená z Čechů a Ukrajinců by mohla na černý trh dodat minimálně čtyři-a-čtyřicet milionů cigaret. Státu by tak na daních způsobila škodu 140 milionů korun.
        11:48
        Částečné zprovoznění Hlučínské
         Hlučínská ulice v Ostravě-Přívoze se částečně otevřela. Spojnice Hlučínska s centrem krajského města prochází modernizací od počátku září a působila komplikace v dopravě. Ode dneška se na ní v omezené míře může vrátit automobilová doprava.
         13:34
         Policejní kontroly zimních pneumatik
          Moravskoslezští policisté kontrolují, zda mají řidiči zimní pneumatiky. Výměnu z těch letních museli stihnout do 1. listopadu. Přezuto musí mít, pokud je na silnici sníh, led nebo námraza.
          15:43
          Zadržování vody v krajině
           Novátorský přístup k zadržování vody v krajině zkoušejí ochránci přírody v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Do nevyužívaných lesních cest a také na holinách hloubí jámy. Ty by měly zhutněnou půdu po kůrovcové kalamitě zase prokypřit.
           17:36
           Odškodnění za výbuch ve Vrběticících
            Živě Josef Kvasnička redaktor ČT.
            21:02
            Vzácné meteority vidělo 3000 lidí
             Pod policejním dohledem opustily prostory Vlastivědného muzea v Olomouci vzácné meteority z paleolitického sídliště, starého na 18.000 let. Unikátní soubor byl v muzeu deset dní, výstava skončila v neděli, meteority si prohlédly zhruba tři tisíce návštěvníků. Meteority jsou po Věstonické venuši a Keltské kamenné hlavě poslední z trojice skvostů českých muzejních sbírek, které byly dosud v olomouckém muzeu k vidění.
             21:30
             Rychlé Šípy v Těšínském divadle
              Mirek Dušín je mimozemšťan. Alespoň v Těšínském divadle. Komiksové příběhy Rychlých šípů Jaroslava Foglara tam ožívají v režii a dramatizaci Roberta Bellana. Vznikla parodie, kterou dotváří hudba z filmů Trainspotting nebo Pulp Fiction.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Horská služba v zimním provozu — Dražší jízdné v příměstské dopravě — Ombudsman vyšetří kauzu Studénka — Žaloba za oprátku před domem hejtmana — Policie šetří sérii žhářských útoků — Firmám chybí krejčí a švadleny — Poslední letošní cvičení Aktivních záloh — OKD zaslala dokumentaci pro EIA — Dražší péče o zimní silnice — Šperky na lidových krojích

              25. 11. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              ČIŽP pokutuje ve Starém Městě — Soud potvrdil exzastupiteli trest — Pohonné hmoty zlevňují — Návrh na odvolání rektora UPOL — 5 milionů korun na projekty participativního rozpočtu — Záchranáři cvičí školáky — Kniha o historii beskydských obcí — Chudobu chtějí porazit jídlem — Desátý ročník akce Noc venku — Moderní dějiny s pamětníkem — Spor o bourání kapličky ve Vsetíně

              24. 11. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Vánoce v Ostravě — Některá města budou o Vánocích šetřit — Otrava Bečvy míří k soudu — Opakování voleb ve dvou obcích — Prezidentská milost odsouzeným — OKD nechce analýzu komentovat — Výhrady k modernizaci zastávek — Festival positivJE v Jeseníku — Začal charitativní prodej vánočních hvězd — Zámek Plumlov národní kulturní památkou — Ostrava zpívá gospel

              23. 11. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Padne rozhodnutí o pokračování těžby uhlí — Mostní soupravy míří z Hlučína na Ukrajinu — NE stavbě Severního spoje — Výcvik ukrajinských vojáků na Libavé — Život po otravě alkoholem — Norský velvyslanec na Liščině — Školám chybí sociální pedagogové — Oprava bývalé rychty — Nové studie lokalit v Ostravě — Brašnář a sedlář živnostníkem roku

              22. 11. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              O zubaři rozhodne los — Města trápí nedostatek zubařů — Menší zájem o Milostivé léto — Dovolání v kauze radních — Čtyři zájemci o post rektora OU — Kácení vánočního stromu pro Frýdek-Místek — Vánoční dárky pro děti z Ukrajiny — Pamětníci předávají vzpomínky studentům — Mostní soupravy pro Ukrajinu — Zemřel Vladimír Štvrtňa — Vánoční stromky letos zdraží

              21. 11. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Začínají vánoční trhy — Začínají vánoční sbírky — Ochlazení a první sníh — Milost za obchody s psychotropním nápojem — Referendum ve Slatinicích je neplatné — Insolvence na fond WCA International — Vyšší úroveň vzdělávání na Krnovsku — Výuka branné výchovy ve školách — Úřady plánují pěší zónu na Stodolní — Akce k výročí 17. listopadu — Počet nově nakažených setrvale klesá — Noc divadel nabídne netradiční akce

              18. 11. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám