iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 11. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3357
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Omezené příjmy malých provozoven

  0:49 do playlistu

  Omezené příjmy malých provozoven
  Až o 50 % klesly tržby kaváren a restaurací. Ty teď vydávají kávu nebo jídlo jen přes okénko. Jiné služby, jako např. kadeřnictví, jsou zavřené. Příjem mají tedy nulový. Nájem ale platit musí.

 • Omezené příjmy malých provozoven

  3:46 do playlistu

  Omezené příjmy malých provozoven
  Živě Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelské odbory, Unie podnikatelských a živnostenských spolků.

 • Návrat žáků a studentů do škol

  7:31 do playlistu

  Návrat žáků a studentů do škol
  Ministr zdravotnictví Jan Blatný zítra vládě navrhne přesun Česka do 4. stupně v systému PES, podle kterého by se žáci posledních ročníků ZŠ mohli v pondělí 30. 11. vrátit do lavic bez omezení. Žáci 2. stupně by také přešli na prezenční výuku, po týdnu by se ale střídali. Ke studiu by se od středy 25. 11. mohli vrátit žáci posledních ročníků SŠ i studenti posledních ročníků VŠ. Ti by se mohli účastnit praktické výuky do počtu 20 lidí.

 • Zápasy Baníku odloženy kvůli koronaviru

  8:22 do playlistu

  Zápasy Baníku odloženy kvůli koronaviru
  Ligová fotbalová asociace kvůli výskytu koronaviru u fotbalistů Ostravy odložila nejbližší 2 ligové zápasy Baníku doma se Slováckem a s Libercem. Krajská hygienická stanice poslala slezský tým kvůli šíření nemoci v mužstvu na 10 dnů do karantény. O náhradních termínech zatím nebylo rozhodnuto.

 • Automatické vyhodnocování testů

  9:00 do playlistu

  Automatické vyhodnocování testů
  Ve Zlínském kraji v posledních dnech klesají počty nakažených koronavirem. A mírně optimističtější zprávy přichází i z nemocnic. Na standardních lůžkách totiž postupně ubývá pacientů. A ulevuje se i testovacím laboratořím. Třeba ve zlínské nemocnici i proto, že k vyhodnocení výsledků má nový automatizovaný přístroj.

 • Spor o dodávky elektřiny

  10:43 do playlistu

  Spor o dodávky elektřiny
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Rekordman ve vykrádání aut

  13:15 do playlistu

  Rekordman ve vykrádání aut
  Policisté opět obvinili vykradače aut z Ostravy. Během 2 týdnů se vloupal do dalších 14 vozů. Majitelům udělal škodu za 100 tis. Kč. Během uplynulých 8 let vykradl 24letý recidivista už nejméně 50 aut.

 • Obvinění za výhrůžky na sociálních sítích

  15:18 do playlistu

  Obvinění za výhrůžky na sociálních sítích
  Policisté v těchto dnech obvinili muže a ženu za nevhodné texty související s nedávným teroristickým útokem ve Vídni. V komentářích na internetu oba nezávisle na sobě vyhrožovali smrtí muslimům. Do vězení za to můžou jít až na 3 roky.

 • Lesy ČR chystají reorganizaci

  15:36 do playlistu

  Lesy ČR chystají reorganizaci
  Místo 11 krajských ředitelství jen 7, pro větší oblasti. Nebo např. rušení samostatných správ toků. Lesy ČR se připravují na reorganizaci, přinést má efektivnější fungování státního podniku. Podle části starostů nebo ekologů to ale třeba v Jeseníkách péči o lesy spíše uškodí.

 • Protest proti zpoplatnění dálnice D56

  17:50 do playlistu

  Protest proti zpoplatnění dálnice D56
  Starostové a zástupci 13 obcí ležících podél dálnice D56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem symbolicky zastavili v Žabni dopravu. Chtěli tak upozornit na situaci, kdy spousta řidičů zpoplatněný úsek dálnice objíždí přes okolní obce a zhoršuje tak bezpečnost obyvatel a místní ovzduší. Na žádost, aby byl poplatek na tomto úseku dálnice zrušen, nereagovalo údajně MD ČR ani po zaslání petice.

 • Hory se chystají na sezónu

  19:42 do playlistu

  Hory se chystají na sezónu
  Horská střediska se chystají na nacházející sezónu. V polovině listopadu tradičně začínají vlekaři se zasněžováním. Zatím ale není jasné, jestli budou moci lyžaři na hory vyrazit. Hotely jsou proto v nejistotě, školy jim vypověděly lyžařské kurzy. Nejvytíženějším obdobím na horách bývá konec roku. Ani u svátků hoteliéři nevědí, jak budou probíhat.

 • Objev historických hraničních kamenů

  21:46 do playlistu

  Objev historických hraničních kamenů
  Hledači kovů našli v lesích nedaleko Ostravy poklad. Je starý téměř 200 let a souvisí s hornickou historií celého regionu. Jde o hraniční kámen, který označoval kutiště. Podobných se dochovalo jen velmi málo.

Přehrát vše

Související