iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 9. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2760
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Prymula požádá vládu o nouzový stav

  0:45 do playlistu

  Prymula požádá vládu o nouzový stav
  Od půlnoci z neděle na pondělí bude v Česku opět platit nouzový stav, a to včetně nových mimořádných opatření. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly budou v platnosti 2 týdny. Hlavním důvodem pro vyhlášení nouzového stavu je podle Prymuly nutnost snížit reprodukční číslo, aby nedošlo k zahlcení zdravotnického systému.

 • Příprava na drive-in volby

  1:40 do playlistu

  Příprava na drive-in volby
  Lidé s onemocněním covid-19, nebo v karanténě, kteří se nemohou účastnit řádného termínu voleb do krajských zastupitelstev a části Senátu ČR, mohou svůj hlas odevzdat zítra. A to na speciálních, tzv. drive-in stanovištích, v každém okrese je jedno. Voliči musí přijet autem a mít roušku. Místy se mohou tvořit kolony, komise umožní hlasovat všem, kteří dorazí do 15:00 odpoledne.

 • Drive-in volení místa v našem kraji

  4:38 do playlistu

  Drive-in volení místa v našem kraji
  A teď se pojďme podívat, kde všude tzv. drive in volební místa v našich krajích budou. Nejprve začneme v MS kraji. Ani nemůžeme začít nikde jinde než v Ostravě. Volit se tady bude na parkovišti naproti hlavnímu nádraží.

 • Drive-in volení místa v našem kraji

  6:19 do playlistu

  Drive-in volení místa v našem kraji
  Stavbu volebních stanovišť provádí příslušníci 53. pluku průzkumu a elektronického boje z Opavy. Materiál a stany měli už vojáci sbalené od minulého týdne, dnes vyjeli do okresů a všechno staví. Lucie Křížková natáčela na stanovišti v areálu Slezské nemocnice v Opavě.

 • Vývoj počtu nakažených a nouzový stav
 • Nouzový stav a omezení

  11:03 do playlistu

  Nouzový stav a omezení
  Reportáž Terezy Šnoblové.

 • Vyšetřování otravy ryb v Bečvě

  14:12 do playlistu

  Vyšetřování otravy ryb v Bečvě
  Kyanid se do Bečvy dostal z vyústění kanálu v Juřince, části Valašského Meziříčí. Na svém twitterovém účtu to uvedla policie. Na kanál je napojena řada společností, kdo únik způsobil, tak ještě není jasné. Rybáři z řeky odvezli do kafilerie 40 tun mrtvých ryb. Koncentrace kyanidu podle Povodí Moravy klesla natolik, že Přerov zrušil doporučení neodebírat z Bečvy vodu a nevstupovat do toku.

 • Spory o nový most ve Frýdlantě nad Ostravicí

  14:40 do playlistu

  Spory o nový most ve Frýdlantě nad Ostravicí
  MS kraj odmítá od stavební firmy převzít nově postavený most přes železnici ve Frýdlantu nad Ostravicí. Oproti projektové dokumentaci je totiž o 9 cm nižší. Žádá, aby ho firma postavila znovu. Ta přišla se 2 řešeními. Most za zhruba 33 mil. Kč se měl otevřít v těchto dnech.

 • Oceláři se chystají na demonstraci

  18:18 do playlistu

  Oceláři se chystají na demonstraci
  Oceláři z kraje chystají na čtvrtek demonstraci. Vadí jim ukončení těžby koksovatelného uhlí, malá ochrana evropského trhu před levnými dovozy a stále se zpřísňující ekologická opatření. Podobně jako ti místní se do ulic chystají zaměstnanci tohoto odvětví napříč celou Evropou.

 • Tresty za prodej marihuany

  20:12 do playlistu

  Tresty za prodej marihuany
  Až 15letý trest vězení za prodej 1,3 tuny marihuany padl u Krajského soudu v Ostravě. Celkem 6 obžalovaných překupníků s drogami mohlo během 2 let podle státního zástupce vydělat až čtvrt miliardy Kč. Kromě marihuany měli obchodovat také s kokainem a extází.

 • Murál v centru Ostravy

  21:46 do playlistu

  Murál v centru Ostravy
  Černý kůň na fasádě domu uprostřed Ostravy. Polský výtvarník Mariusz Waras tam dokončil velkou nástěnnou malbu, nebo-li murál. Téměř týden pracoval v samotném centru, v památkové zóně. Malbu vytvořil pomocí šablon. Bylo jich téměř 500. Černý kůň na modrém pozadí, na kterém je vidět i město, skáče přímo do rušné ulice, která vede samotným centrem Ostravy. Malba dostala název Skok.

 • Česky krásné, Česky mé v NDM

  22:19 do playlistu

  Česky krásné, Česky mé v NDM
  Pohled polského dramatika na dějiny Československa prostřednictvím osudů slavných Češek. Národní divadlo moravskoslezské uvádí ve světové premiéře inscenaci hry Piotra Rowického s názvem Češky krásné, Češky mé. Mezi tématy, o kterých se hraje, je emigrace, kolaborace i odpor proti totalitě. Začíná se utopickou vizí o zlaté éře země.

Přehrát vše

Související