iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 9. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2500
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • OKD chce zasypat Důl Frenštát

  0:53 do playlistu

  OKD chce zasypat Důl Frenštát
  Těžební společnost OKD chce zlikvidovat Důl Frenštát. V areálu, kde je zhruba padesátka staveb, se nikdy netěžilo. O jeho zrušení usiluje sdružení obcí v Beskydech už desítky let. OKD plánuje, že nechá zbourat budovy na povrchu a obě důlní jámy zasype.

 • OKD chce zasypat Důl Frenštát

  3:14 do playlistu

  OKD chce zasypat Důl Frenštát
  V oblasti Dolu Frenštát se nachází podle odhadů více než 1,5 mld. tun černého uhlí. Jde o jedno ze dvou významných ložisek této suroviny mimo Karvinsko. Průzkumné vrty tady probíhaly před více než půlstoletím.

 • OKD chce zasypat Důl Frenštát

  4:35 do playlistu

  OKD chce zasypat Důl Frenštát
  Na další detaily ohledně plánované likvidace a zasypání Dolu Frenštát se mluvčí OKD Nadi Chattové ptala Lucie Botorová.

 • OKD chce zasypat Důl Frenštát

  6:28 do playlistu

  OKD chce zasypat Důl Frenštát
  Vedení OKD dnes se zástupci báňského úřadu, MF ČR a samospráv řešilo na půdě sněmovny konkrétní plán zahájení demolice i zasypání obou důlních jam. Podle starosty Frenštátu Miroslava Halatina by frenštátský důl měl od nového roku přejít pod státní firmu Diamo. Další příprava likvidace dolu pak bude trvat zhruba další rok a půl.

 • V Opavě vznikla nová koalice

  6:54 do playlistu

  V Opavě vznikla nová koalice
  Koalici v Opavě nejspíš doplní ČSSD. O chystaných změnách ve vedení města dnes ČT informoval primátor Tomáš Navrátil. Novou koaliční smlouvu by měli politici podepsat dnes večer ve 20:00 Sociální demokracie by tak v koalici nahradila Piráty a Opavany, kteří minulý týden rezignovali. Primátor totiž podle nich zasahoval do kompetencí náměstkyně Hany Brňákové. Podle primátora je jeho vstupování do jednotlivých odborů běžná záležitost.

 • Billboardy po 3 letech stále u silnice a dálnic

  9:09 do playlistu

  Billboardy po 3 letech stále u silnice a dálnic
  Před 3 lety měly od dálnic a silnic I. třídy zmizet reklamní poutače. Billboardy jsou ale na mnoha místech dál. Ty, které neodstranili vlastníci, řeší úřady. Jejich zaměstnanci se však setkávají s řadou obstrukcí. Vlastníci si mezi sebou např. reklamní plochy přeprodávají, nebo skrývají informace o majiteli.

 • Odbory PřF UP vyhlásily stávkovou pohotovost

  11:16 do playlistu

  Odbory PřF UP vyhlásily stávkovou pohotovost
  Odborová organizace Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci vyhlásila stávkovou pohotovost. Důvodem je její nesouhlas se způsobem zřízení vysokoškolského ústavu CATRIN a s vyvedením majetku z fakulty na tuto novou organizaci, který se podle odborů odehrál bez všestranně schválených dohod. Vedení fakulty zároveň vyhlásilo tzv. Dny neklidu. Proti vzniku ústavu se fakulta rozhodla už dříve bránit také soudní cestou.

 • PřF UP otevřela kurzy pro středoškolské učitele

  11:46 do playlistu

  PřF UP otevřela kurzy pro středoškolské učitele
  A právě Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého otevřela dalších 20 vzdělávacích kurzů pro středoškolské učitele v Olomouci. Univerzitní pedagogové jim chtějí novými kurzy předat vědecké poznatky a pomoct jim se zatraktivněním výuky pro děti.

 • Hladiny toků na Jesenicku klesly

  14:33 do playlistu

  Hladiny toků na Jesenicku klesly
  Včerejší déšť zvedl hladiny menších toků hlavně na Jesenicku, v noci už ale klesly na obvyklou úroveň a nezpůsobily žádné škody. Počasí se věnovali i iReportéři ČT.

 • Program Dnů evropského dědictví 2020

  14:54 do playlistu

  Program Dnů evropského dědictví 2020
  Na 700 otevřených památek, včetně těch, které správci zpřístupňují jen výjimečně, a 200 doprovodných akcí. Blíží se další ročník Dnů evropského dědictví, národní zahájení bude v sobotu 12. září hostit Olomouc. Spojila ho s 20. výročím zapsání Sloupu Nejsvětější Trojice na seznam UNESCO. Barokní sousoší po 3 večery oživí audiovizuální show, část Horního náměstí pokryje květinový koberec.

 • Přípravy centrální evidence psů

  16:00 do playlistu

  Přípravy centrální evidence psů
  Ministerstvo zemědělství připravilo novelu zákona o povinné registraci psů do centrální databáze. Platit by měla od 1. ledna 2022. Spravovat ji bude Komora veterinárních lékařů, která by tak za pár let mohla mít evidenci o všech psech v ČR.

 • Vývoj počtu nakažených

  18:21 do playlistu

  Vývoj počtu nakažených
  Denní přírůstek případů koronaviru v Česku podruhé od březnového počátku pandemie přesáhl 500. Nakazila se i hlavní hygienička Jarmila Rážová, která je v domácí izolaci, v karanténě je taky ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Kvůli koronaviru se uzavřely 2 základní školy v Hodoníně, výuku zahájí zřejmě v příštím týdnu. V MS kraji je situace podle hejtmana Iva Vondráka klidná, od včerejška přibylo 25 nakažených.

 • Do domů v Karviné zatéká

  18:57 do playlistu

  Do domů v Karviné zatéká
  Voda tekoucí přes stropy, po chodbách, zatékající do elektroinstalace. To je obrázek jednoho karvinského panelového domu při každém větším dešti. Nynějším majitelem je společnost Heimstaden, která jej koupila od firmy Residomo. Dnes přijeli technici, aby zjistili, kudy se voda dovnitř dostává.

 • Jan Šádek maluje pastelkami

  20:59 do playlistu

  Jan Šádek maluje pastelkami
  Samouk Jan Šádek kreslí pastelkami. A to tak dobře, že se stal externím umělcem firmy, která v Česku pastelky vyrábí. Společnost ČSAD si od něj dokonce nechala pastelkami nakreslit celou sérii svých vozidel. Kreslit přitom začal před 7 lety ve vězení, kam ho přivedla závislost na drogách. Teď chystá ilustrace k první pohádkové knize a v ostravském klubu Dock má třetí výstavu.

Přehrát vše

Související