iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 10. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
4768
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vandalové poškodili památník

  0:48 do playlistu

  Vandalové poškodili památník
  Vandalové poškodili památník Rudé armády v Ostravě v Komenského sadech. Místo častých pietních akcí postříkali a popsali červenou barvou. Nápisy poukazují na protikomunistické povstání v Maďarsku v roce 1956, které začalo právě 23. října. Není zatím jisté, jak složité bude barvu odstranit a ani výše škody. Místo je teď ale pod větším dozorem strážníků.

 • Vandalové poškodili památník

  2:58 do playlistu

  Vandalové poškodili památník
  Živě Kamila Poláková, vedoucí Národního památníku 2. světové války.

 • Pohledávky Citibank jsou oprávněné

  7:12 do playlistu

  Pohledávky Citibank jsou oprávněné
  Pohledávky za více než 10 mld. Kč, které za společností OKD přihlásila v r. 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce dnes řekli, že se odvolají.

 • Orlovská ortopedie míří do Havířova

  7:39 do playlistu

  Orlovská ortopedie míří do Havířova
  Orlovská ortopedie bude od 1. ledna 2020 nově fungovat v Havířovské nemocnici. Po žádosti lékařů a zdravotnického personálu orlovské nemocnice se na tom dohodlo vedení MS kraje se zástupci nemocnic v Karviné-Ráji a Havířově. S pacienty, kteří mají naplánovanou ortopedickou operaci, se podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví nemocniční personál individuálně spojí a dohodne na dalším postupu. Akutní případy pak podle něj budou ošetřeny v Nemocnici s poliklinikou Havířov nebo v Karviné-Ráji.

 • Problémy heřmanické haldy

  8:15 do playlistu

  Problémy heřmanické haldy
  Ostravská těžební zvažuje ukončení prací na separační lince heřmanické haldy. Její těžba je pro firmu neekonomická. Podle společnosti i proto, že je materiál, který je na odvalu uložen více nebezpečný a kontaminovaný. Státní podnik Diamo tvrdí, že firma složení haldy před zahájením prací znala. Sanace podle něj bude pokračovat.

 • Poslední objednaná tramvaj v Ostravě

  11:04 do playlistu

  Poslední objednaná tramvaj v Ostravě
  40. a poslední tramvaj švýcarského výrobce Stadler dnes slavnostně přebral Dopravní podnik Ostrava do svého vozového parku. Model Stadler nOVA, který jezdí po ostravských linkách, nahradil staré dosluhující vozy z 60. let. Nové soupravy jezdí v Ostravě od loňského listopadu, najely už téměř 2 mil. km.

 • Ombudsmanka nesouhlasí s výzkumem

  12:33 do playlistu

  Ombudsmanka nesouhlasí s výzkumem
  Ombudsmanka vytkla ostravskému magistrátu, že z výzkumu veřejného mínění ke stavbě nové tramvajové tratě v Porubě vyloučil lidi starší 75 let. Odpůrci stavby si myslí, že právě toto rozhodnutí mohlo ovlivnit výsledek, o který se právě vedení města opírá. Nové tramvajové koleje, které mají v budoucnu vést až ke Globusu, magistrát prosazuje i přesto, že se pod petici podepsalo více než 4 tis. lidí.

 • Vývoj ČR po 30 letech

  15:28 do playlistu

  Vývoj ČR po 30 letech
  Kvalita života, vzdělávání nebo konkurenceschopnost. Vývoj České republiky po 30 letech od revoluce probírali na konferenci Forbes v Ostravě výzkumníci se zástupci vlády. Podle sociologů je potřeba zlepšit psychiatrickou péči i reagovat na stárnutí populace. Ekonomové upozornili například na korupci.

 • Radniční věž je zpátky

  16:45 do playlistu

  Radniční věž je zpátky
  Radniční věž v Olomouci je opět na svém místě. Po 6 měsících byla spodní část dřevěného těla věže připevněna ke kamennému ochozu radnice. Věž stále ještě zbývá doplnit o poslední dvě části, ty zatím čekají na vyhotovení svých replik. Rekonstrukcí prochází olomoucká radnice celá, opravy si vyžádaly takřka 90 mil. Kč.

 • Mošnovští hasiči pomůžou obcím

  19:27 do playlistu

  Mošnovští hasiči pomůžou obcím
  Hasičká jednotka na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově má nových 28 členů,téměř se tak zdvojnásobila. Pomáhat mají nově nejen v areálu letiště, ale také v sousední průmyslové zóněnebo okolních obcích. Až o několik minut se zkrátí dojezdová vzdálenost. Na rozšíření hasičského sboru přispívá finančně MS kraj, konkrétně 20 mil. ročně.

 • Příběh osmi hornických žen

  21:35 do playlistu

  Příběh osmi hornických žen
  Osm žen vypráví o nejtěžších okamžicích svého života. Jejich příběhy sepsala do knihy s názvem Hornické vdovy spisovatelka Kamila Hladká. Pracovala na ní dva roky. Hornickou profesi i její stinné stránky chtěla představit z pohledu žen.

Přehrát vše

Související