iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 1. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2477
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lékaři hrozí, že přestanou sloužit přesčasy

  0:51 do playlistu

  Lékaři hrozí, že přestanou sloužit přesčasy
  Lékaři krajských nemocnic hrozí, že přestanou sloužit přesčasy nad zákonnou povinnost. Důvodem je nízké navýšení platů. Z původních 10 %, které doktorům přislíbila vláda, totiž mladší lékaři získali jen 7. A ti zkušenější pak jen 2 %. Peníze navíc chtějí od kraje. Ten ale říká, že finance na navýšení platů nemá.

 • Lékaři hrozí, že přestanou sloužit přesčasy

  4:06 do playlistu

  Lékaři hrozí, že přestanou sloužit přesčasy
  Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje.

 • FN čeká nové výběrové řízení

  8:01 do playlistu

  FN čeká nové výběrové řízení
  FNO zůstává bez řádného ředitele, poslední rezignoval loni v říjnu. Ředitel vzejde z nového výběrového řízení, protože v posledním komise dala stejný počet hlasů 2 uchazečům a ministr se pro žádného nerozhodl. Oznámilo to dnes MZ ČR. Volba jednoho z úspěšných uchazečů v konkurzu by nepřispěla ke zklidnění situace v nemocnici, míní ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nemocnici nadále povede Petr Vávra, který byl jejím řízením pověřen po loňské rezignaci Evžena Machytky. Výběrové řízení skončilo nerozhodným výsledkem. Uspěli v něm lékař Jiří Havrlant a primářka Krevního centra FNO, Zuzana Čermáková.

 • Více dětí v OL kraji

  8:35 do playlistu

  Více dětí v OL kraji
  V OL kraji se loni narodilo opět více dětí než v předchozím roce. V 6 porodnicích kraje přišlo na svět dohromady 6518 novorozenců, což je meziročně o 30 dětí více. Nárůst počtu narozených dětí je ale nižší než v roce 2017, kdy jich bylo v meziročním srovnání o 85 více. Vyšší porodnost za rok 2018 hlásí nemocnice ve Šternberku na Olomoucku a Prostějově. Naopak méně dětí se narodilo ve Fakultní nemocnici Olomouc, Nemocnici Šumperk, Nemocnici Přerov a Jesenické nemocnici.

 • Požár po 68 hodinách uhašen

  9:04 do playlistu

  Požár po 68 hodinách uhašen
  Hasiči dnes dopoledne po téměř 64 hodinách zlikvidovali rozsáhlý požár zemědělského skladu slámy ve Štarnově na Olomoucku, který začal hořet v pátek vpodvečer. Do boje s plameny se zapojila téměř stovka hasičů, Podle předběžných odhadů způsobil požár škodu za zhruba 1 mil. Kč, příčina jeho vzniku zatím není známa.

 • Vyšetřování neštěstí v Dole ČSM

  9:28 do playlistu

  Vyšetřování neštěstí v Dole ČSM
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Kraj sevřely mrazy

  11:26 do playlistu

  Kraj sevřely mrazy
  MS a OL kraj v noci a dnes ráno zasáhly silné mrazy. Teploty na některých místech klesly i pod -16°C. Například na Bruntálsku silničáři museli odhrnovat sněhové jazyky. Většina silnic je bez problémů sjízdná. Meteorologové i silničáři ale očekávají další sněžení. Jen v Ostravě je tak v pohotovosti všech 16 posypových vozů.

 • Obliba seniortaxi roste

  13:19 do playlistu

  Obliba seniortaxi roste
  K lékaři, na nákup nebo na úřad. Ale nejen tam se důchodci dostanou rychle a levně díky Senior taxi. Speciální taxíky zavádí stále víc radnic. Třeba v OL kraji jezdí skoro ve všech větších městech, a další se přidávají. Za jízdu zaplatí senioři jen zlomek toho, co v běžném taxi. Řidiči je navíc zavezou tam, kam by se jinak sami nedostali.

 • Stěhování nemocnice vrcholí

  16:19 do playlistu

  Stěhování nemocnice vrcholí
  Ve Vsetínské nemocnici vrcholí stěhování do nového interního pavilonu. Stavbu za 230 mil. Kč tady slavnostně otevřeli v prosinci. Pacientům už slouží nové ambulance, přesun lůžkové části neurologie, interny a JIP potrvá ještě 2 dny.

 • Tři králové na olomoucké radnici

  17:21 do playlistu

  Tři králové na olomoucké radnici
  Tři králové zavítali na olomouckou radnici. Tradičního koledování v kostýmech se zúčastnil také olomoucký pomocný biskup. Tříkrálová sbírka probíhá také na dalších mistech kraje. Během víkendu vyrazilo na Olomoucku koledovat zhruba 400 dobrovolníků.

 • Silnice na Bruntálsku sjízdné

  19:40 do playlistu

  Silnice na Bruntálsku sjízdné
  Aktuální stav silnic na Bruntálsku vyhodnotilo středisko správy silnic jako sjízdné se zvýšenou opatrností. Komunikace jsou protaženy pluhy a zasoleny technickou solí. I tak se ale na vozovkách může objevovat zbytkový sníh, který postupným táním způsobuje možnou kluznost na cestách. Zvýšené opatrnosti by řidiči také měli dbát na otevřených prostranstvích, na kterých zafukuje.

 • Svatební fotografie jako inspirace

  20:34 do playlistu

  Svatební fotografie jako inspirace
  Svatební fotka rodičů jako motiv a inspirace nového cyklu obrazů. Ostravský malíř Václav Buchtelík, který před pár lety absolvoval v ateliéru Daniela Balabána, mu dal název "Lež 1986". S významným datem své rodiny se vyrovnává destruktivními zásahy do původní fotografie.

Přehrát vše

Související