iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 3. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2785
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přes 140 milionů do oprav nádraží v MS kraji

  0:49 do playlistu

  Přes 140 milionů do oprav nádraží v MS kraji
  Správa železniční dopravní cesty investuje v letošním roce do oprav nádražních budov přes jednu miliardu korun. Nejvíce, a to 142 mil. Kč, má vyčleněno pro Olomoucký kraj. Třeba nádraží ve Šternberku denně využívá na 2 500 lidí, opravovat se bude 3 roky.

 • Přes 140 milionů do oprav nádraží v MS kraji

  2:34 do playlistu

  Přes 140 milionů do oprav nádraží v MS kraji
  Živě Miroslav Žbánek, vedoucího stavebního oddělení Správy železniční dopravní cesty.

 • V Šenově si stěžují na kamiony

  6:15 do playlistu

  V Šenově si stěžují na kamiony
  Už rok intenzivně bojují proti kamionům obyvatelé Šenova u Ostravy. Řidiči nákladních aut tam podle nich často nedodržují ani předepsanou rychlost 50 km/h. Kamiony si totiž přes Šenov zkracují cestu a snaží se tak vyhnout i placení mýtného.

 • Žen v IT přibývá

  9:04 do playlistu

  Žen v IT přibývá
  Ostrava má za sebou první několikatýdenní vzdělávací kurz v oblasti IT, který se zaměřuje výhradně na ženy. Po 8 týdnech přednášek a workshopů na Digitální akademii absolvovalo 28 studentek. Uplatnit na trhu práce se s novými znalostmi mohou jako juniorské programátorky anebo analytičky.

 • Středoevropské fórum možná už do 6 let

  11:26 do playlistu

  Středoevropské fórum možná už do 6 let
  Tzv. SEFO by mohlo v Olomouci stát už do 6 let. Muzeum umění může už letos na Středoevropské fórum získat více než půl miliardy korun. Návrh budovy prošel úpravou. Od toho původního se však moc neliší. Stavbě už nebrání ani pozemky, které už patří Muzeu umění.

 • Biblioterapie pomáhá seniorům

  14:21 do playlistu

  Biblioterapie pomáhá seniorům
  Léčbu knihou nebo tzv. biblioterapii nabízí Slezské zemské muzeum v Opavě. Prozatím převážně za seniory vyjíždí s knihou a historickým kostýmem dlouholetá pedagožka muzea, Eva Schwanová. Od května chce službu nabídnout i široké veřejnosti.

 • Hradec nad Moravicí rozhoduje o komunitním centru
 • Čtyři Thálie pro NDM

  19:56 do playlistu

  Čtyři Thálie pro NDM
  4 ceny Thálie získali členové souborů Národního divadla moravskoslezského. Za ztvárnění Desdemony ve Verdiho opeře Otello ji dostala německá sopranistka Maida Hundelingová. Za roli paní Danversové v muzikálu Rebecca si cenu odnesla Katarína Hasprová. Třetí Thálií herecká asociace ocenila v kategorii činoherci do 33 let Ivana Dejmala. Ten ztvárnil například hlavní roli Gerharda Peterka v inscenaci hry Davida Jařaba Za vodou. Za celoživotní mistrovství v tanci byla cena udělena Richardu Böhmovi.

 • Ochotníci soutěžili na Ostravských bucharech

  20:39 do playlistu

  Ochotníci soutěžili na Ostravských bucharech
  A ceny si odnesly i ochotnické divadelní soubory, které se utkaly v Ostravě na přehlídce s názvem Ostravské buchary. Ohromit porotu i diváky se snažily především komediálními tituly. Třeba Lidové divadlo z Krnova přivezlo inscenaci o Dokonalé svatbě. Porotu ale nakonec nejvíc zaujal opačný žánr.

Přehrát vše

Související