iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 3. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1737
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Počet zneužitých fotek dětí roste

  0:55 do playlistu

  Počet zneužitých fotek dětí roste
  Může to začít jako hra, která rychle skončí vydíráním. Podle policistů a odborníků z Univerzity Palackého v Olomouci totiž v poslední době přibývá zneužití intimních fotek dětí. Během ledna a února napočítali 35 takových případů. To je o 100 % víc, než za stejné období minulého roku. Děti své fotky posílají přes internet nebo sociální sítě.

 • Počet zneužitých fotek dětí roste

  3:34 do playlistu

  Počet zneužitých fotek dětí roste
  Autor reportáže, Martin Laštůvka, natočil k tématu rozhovor s vedoucím projektu E-Bezpečí z Univerzity Palackého Kamilem Kopeckým.

 • Nádraží čekají opravy

  8:21 do playlistu

  Nádraží čekají opravy
  Více než 20 nádraží v OL kraji plánuje opravit SŽDC. Na už zahájenou rekonstrukci přerovského nádraží a výpravní budovy v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku navážou modernizace staničních budov v Hanušovicích na Šumpersku, Šternberku na Olomoucku, či menších nádraží v Olomouci a na Jesenicku. Celkové náklady na rekonstrukce budou necelých 150 mil. Kč.

 • Ostrava chce řeky zpřístupnit vodákům

  8:48 do playlistu

  Ostrava chce řeky zpřístupnit vodákům
  Ostrava chce trojici tamních řek více zpřístupnit pro vodáky. Ti by v budoucnu např. po Odře mohli na lodích plout z části Polanka nad Odrou až do Polska. Stavební úpravy řek a jejich okolí budou podle předběžných odhadů stát bezmála 200 mil. Kč. Zástupci města očekávají, že řeky budou lákat čím dál víc lidí. Hlavně vodáky, ale i rodiny s dětmi nebo návštěvníky sportovních a kulturních akcí.

 • Další hvězdy míří na Colours

  11:24 do playlistu

  Další hvězdy míří na Colours
  Hlavní hvězdou hudebního festivalu Colours of Ostrava bude letos držitel 11 cen Grammy zpěvák a producent Pharell Williams. V Česku zahraje vůbec poprvé. Diskusní fórum Meltingpot nabídne 150 řečníků z více než 25 zemí světa.

 • Městští policisté školí seniory

  12:50 do playlistu

  Městští policisté školí seniory
  První přednáškou dnes v Krnově začíná tzv. Senior akademie. Policisté, hasiči nebo psychologové budou v sérii přednášek radit seniorům v oblastech prevence kriminality, sebeobrany nebo životního stylu. Senioři totiž patří obecně k nejčastějším obětem kriminálních činů.

 • Velikonoční tradice v Nové Bělé

  15:39 do playlistu

  Velikonoční tradice v Nové Bělé
  Příští týden už jsou Velikonoce, ale nejrůznější výstavy a přehlídky tradic probíhají na mnoha místech v MS kraji už teď. Svátky jara každoročně oslavují i v pečovatelském domě v Nové Bělé. Zdejší spolek žen se snaží uchovat tradice pro budoucí generace.

 • Pevnost poznání v novém

  17:47 do playlistu

  Pevnost poznání v novém
  Olomoucká Pevnost poznání má novou expozici. Jmenuje se Hledání kódu života a ukazuje, jak probíhá výzkum genetiky rostlin. Právě ten proslavil olomoucké vědce po celém světě. Jako jediní dokáží třídit rostlinné chromozomy. Návštěvníci expozice mohou fascinující proces sledovat díky unikátním mikroskopům.

 • Zemřel Miroslav Kačor

  19:46 do playlistu

  Zemřel Miroslav Kačor
  Ve věku nedožitých 68 let zemřel režisér a scenárista Miroslav Kačor. Absolvent pražské FAMU se podílel na stovkách pořadů i animovaných filmů, byl autorem několika historických publikací. Svou profesi spojil s Českou televizí. V ostravském studiu začínal s pořady pro děti, pak se ale věnoval především dokumentární tvorbě.

 • Slezsko a Ostravsko v letech 1918-1938

  20:23 do playlistu

  Slezsko a Ostravsko v letech 1918-1938
  Slezské zemské muzeum připomíná osmičkové roky minulého století. Na historii Ostravska a Slezska se dívá pohledem jednoho z místních obyvatel a taky přes dobovou módu. V nových expozicích jsou předměty denní potřeby, úřední dokumenty, ale i boty z hadí kůže nebo kožich z geparda.

Přehrát vše

Související