iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 1. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2800
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stížnosti na jízdní řády v Olomouckém kraji

  0:50 do playlistu

  Stížnosti na jízdní řády v Olomouckém kraji
  Zrušené autobusové linky, nenavazující spoje, nebo zastávky bez vylepených jízdních řádů. Problémy, se kterými se od Nového roku potýkají cestující v Olomouckém kraji. Na dlouho plánované změny jízdních řádů si stěžují jak sami cestující, tak i starostové měst a obcí. Vedení kraje proto odvolalo ředitele koordinátora dopravy a slibuje nápravu.

 • Stížnosti na jízdní řády v Olomouckém kraji

  3:10 do playlistu

  Stížnosti na jízdní řády v Olomouckém kraji
  Živě Kateřina Suchánková, zástupce ředitele, Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

 • Na daních dluží 22 milionů

  8:01 do playlistu

  Na daních dluží 22 milionů
  Nejméně 22 milionů korun dluží na daních tři obchodníci s betonářskou ocelí z Frýdecko-Místecka. Jejich případ teď projednává Krajský soud v Ostravě. Podle finančního úřadu šlo o takzvané karuselové, neboli kolotočové podvody, kdy podnikatelé zapojení do obchodního řetězce nezaplatili daň z přidané hodnoty u předem určené firmy. Obžalovaní obchodníci buď nevypovídají, nebo nezákonosti odmítají.

 • Na Olomoucku klesl počet obětí dopravních nehod

  10:07 do playlistu

  Na Olomoucku klesl počet obětí dopravních nehod
  Počet mrtvých na silnicích Olomouckého kraje, který loni meziročně klesl ze 40 na 24 obětí, je podle zástupců policie nejnižší od vzniku kraje v roce 2010. Počet obětí dopravních nehod klesl především na silnicích Olomoucka a Přerovska. Mezi nimi je 14 řidičů vozidel, pět cyklistů, zahynuli také dva spolujezdci a tři chodci, kteří neměli na sobě reflexní prvky . Kromě roku 2013 a 2014 zaznamenali policisté na silnicích od vzniku Olomouckého kraje vždy 40 nebo více obětí.

 • Nový Jičín spustil aplikaci

  11:04 do playlistu

  Nový Jičín spustil aplikaci
  Nový Jičín v mobilu. To je název nové aplikace, kterou město právě dnes spouští pro své obyvatele i návštěvníky. Aplikace za téměř 200 tisíc korun má zjednodušit komunikaci mezi místními a úřadem a také zrychlit informování občanů. Nově jejím prostřednictvím můžou lidé taky hlásit závady.

 • Pevnost slaví úspěchy a připravuje nové expozice

  12:50 do playlistu

  Pevnost slaví úspěchy a připravuje nové expozice
  Za dva a půl roku sto tisíc návštěvníků. Olomoucká Pevnost poznání táhne na interaktivní exponáty v zázemí historického objektu. Místo, které si oblíbily školní výlety v rámci vyučování přírodních věd i historie. Pevnost využívají ale také senioři v rámci Blízkého setkání třetího věku. Na začátku roku probíhá rekonstrukce stávajících prostor.

 • Vsetínský obchvat

  15:46 do playlistu

  Vsetínský obchvat
  Víc než 92milionová rekonstrukce nadjezdu ve Vsetíně vstoupila do nové fáze, která znamená nová omezení pro řidiče. Zavřené jsou nejen dva ze čtyř jízdních pruhů, ale teď už taky čtyři desítky parkovacích míst dole pod mostem. Stavbaři tam připravují náročnou opravu pilířů. Parkoviště kvůli tomu obsadí do konce dubna.

 • Nadace podpoří školy

  16:39 do playlistu

  Nadace podpoří školy
  Moravskoslezský kraj dnes jako první krajský úřad v republice podepsal memorandum o finanční podpoře škol, které jsou zapojeny do Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Ta studentům středních škol umožňuje rozvíjet se v mimoškolních zájmových aktivitách i dobrovolnické činnosti. Získaný certifikát jim pak může pomoci uplatnit se na univerzitách i v mezinárodních firmách.

 • Platba kartou v nových automatech

  19:31 do playlistu

  Platba kartou v nových automatech
  Parkovací automaty s možností platby kartou mohou nově využívat lidé v Hranicích. Na konci prosince je na parkoviště instalovala městská firma Ekoltes za 1,3 milionu korun. Naopak v Olomouci stále zůstávají staré automaty na mince - ty ani navíc neberou padesátikoruny. O jejich výměně se přitom mluvilo už loni.

 • Na počest úmrtí Davida Bowieho

  22:29 do playlistu

  Na počest úmrtí Davida Bowieho
  Je těžký nebýt tvůj otisk, vzkazují olomoučtí hudebníci Davidu Bowiemu. Svou píseň mu věnuje skupina Tak Co?. Její členové se tak vyrovnávají po svém se smrtí britského hudebníka, která je před dvěma lety velmi překvapila a zasáhla. David Bowie zemřel 10. ledna – jen dva dny poté, co vydal své poslední album Blackstar.

Přehrát vše

Související