iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 8. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1597
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ostrava nabízí pomoc bezdomovcům

  0:42 do playlistu

  Ostrava nabízí pomoc bezdomovcům
  Stáří v bytě a s vlastní postelí. Pro většinu seniorů samozřejmost. Pro ty, kteří se ale z nejrůznějších důvodů ocitli v produktivním věku bez střechy nad hlavou, těžko splnitelný sen. Ostrava je prvním městem v republice, kde lidé v důchodovém věku budou moct žít stejně, jako před odchodem na ulici. Šanci jim dá Armáda spásy.

 • Ostrava nabízí pomoc bezdomovcům

  3:03 do playlistu

  Ostrava nabízí pomoc bezdomovcům
  Živě Marcela Stryjová, ředitelka sociálních služeb Armády spásy.

 • Strany odevzdávají kandidátní listy

  6:27 do playlistu

  Strany odevzdávají kandidátní listy
  Kandidátní listiny v MS kraji podalo zatím 7 stran či hnutí. Ve volbách v roce 2013 se přitom o přízeň voličů ucházelo 19 subjektů. V Olomouckém kraji podalo své kandidátní listiny prvních šest stran či hnutí, které se hodlají ucházet o hlasy voličů v říjnových sněmovních volbách.

 • 9 let od tragédie ve Studénce

  6:53 do playlistu

  9 let od tragédie ve Studénce
  Přesně 9 let uplynulo od tragického neštěstí ve Studénce. Vlak Eurocity Comenius mířící do Prahy tehdy narazil do zřícené konstrukce mostu. Nehodu nepřežilo 8 lidí, dalších téměř 100 se zranilo. Příčinu a viníky nehody dodnes soud neurčil, mnozí lidé tak stále čekají na odškodnění. Okresní soud v Novém Jičíně se k případu vrátí v září, kdy by mohly začít závěrečné řeči.

 • Replika kostela do léta 2019

  9:40 do playlistu

  Replika kostela do léta 2019
  Do léta 2019 by na místě vyhořelého unikátního kostela v Třinci-Gutech mohla stát replika svatostánku. Dnes to na tiskové konferenci uvedli zástupci ostravsko-opavského biskupství. Ohořelé zbytky kostela zatím zůstávají na místě, do konce srpna mají být zdokumentovány a odvezeny. Na rozebírání trosek a následnou rekonstrukci dohlédne expert na lidovou architekturu Antonín Závada.

 • Kontroly táborů pokračují

  11:18 do playlistu

  Kontroly táborů pokračují
  Pracovníci Krajské hygienické stanice vyrazili na kontroly dětských táborů. Zaměřili se na uskladnění a zpracování potravin, ale i dodržování hygienických podmínek pro děti a mladistvé. Pokuty zatím uložili ve 2 táborech v MS kraji.

 • Restaurují dobové vitráže

  13:38 do playlistu

  Restaurují dobové vitráže
  Vitrážový strop z počátku minulého století, který zdobil vstup knihovny Petra Bezruče v Opavě, je v restaurátorské dílně. Vitrážistka Hana Baronová by památce měla vrátit původní podobu do konce listopadu. Kdy se ale vrátí zpět do národní kulturní památky, jisté není.

 • Zemědělci se chystají na mrazy

  16:36 do playlistu

  Zemědělci se chystají na mrazy
  Necelou polovinu úrody poničily ovocnářům z okolí Mohelnice jarní mrazy. Aby se něco podobného neopakovalo, připravují si teď do zásoby slámové balíky. Jejich pálením chtějí během mrazů zvýšit v sadech teplotu a ochránit květy před zmrznutím. K metodě, kterou používají někteří vinaři na jižní Moravě, se vracejí po mnoha desítkách let.

 • Pašovali pervitin až do Japonska

  19:01 do playlistu

  Pašovali pervitin až do Japonska
  Mezinárodní gang, který měl vozit pervitin z Arménie do Japonska a z Turecka do Anglie, stanul před ostravským krajským soudem. Během půl roku se členové gangu podle žalobkyně nejméně 4x pokusili propašovat drogy za nejméně 7 mil. Kč. V případě odsouzení jim hrozí tresty v rozmezí 10-18 let vězení.

 • Umělci tvoří ve slévárnách

  21:19 do playlistu

  Umělci tvoří ve slévárnách
  Obrazy z drátů, vojenské přilby z odpadového kovu. Díla, která vznikají během rezidenčního pobytu umělců ve vítkovických slévárnách. Ostravská Industrial Gallery tak chce širokému publiku ukázat, že umění nemá limity. Jeho křehké hranice letos posouvají umělci z Česka, Slovenska a Polska.

Přehrát vše

Související