iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 6. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2012
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nemocnicím chybí lékaři, hlavně internisté

  0:51 do playlistu

  Nemocnicím chybí lékaři, hlavně internisté
  Akutní nedostatek personálu tíží hlavně interní lůžková oddělení některých nemocnic na Karvinsku. Chybí lékaři i sestry. Kvůli výměně personálu musí bohumínská městská nemocnice v červenci na měsíc přerušit provoz. V návaznosti na špatnou situaci dnes ministr zdravotnictví oznámil, že sestry, které pracují v třísměnném nebo nepřetržitém provozu, dostanou od července přidáno o 2000 korun hrubého. Špatnou personální situaci to ale zřejmě nevyřeší.

 • Nemocnicím chybí lékaři, hlavně internisté

  3:19 do playlistu

  Nemocnicím chybí lékaři, hlavně internisté
  Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Bouračka u Újezdu

  7:55 do playlistu

  Bouračka u Újezdu
  Na tři hodiny zkomplikovala provoz na dálnici D35 dopravní nehoda pěti aut. V jedenáct hodin dopoledne se na 294. kilometru ve směru z Olomouce na Ostravu srazila dvě nákladní auta a tři osobní. Podle policistů nejspíš kvůli nesprávnému zipování v místě, kde se zužovala vozovka. Dva lidé se lehce zranili.

 • Vyvlastňování pozemků kvůli obchvatu Prostějova

  8:19 do playlistu

  Vyvlastňování pozemků kvůli obchvatu Prostějova
  Poprvé v historii se budou v Olomouckém kraji vyvlastňovat pozemky potřebné pro stavbu krajské silnice. Bez tohoto kroku se zřejmě neobejde plánovaná stavba severního obchvatu Prostějova. Ten se připravuje už deset let. Kvůli prodlevám hrozí městu a kraji, že přijdou o evropské dotace, které by pokryly většinu nákladů.

 • V Olomouci je 12 developerských projektů

  10:12 do playlistu

  V Olomouci je 12 developerských projektů
  V Olomouci staví investoři nejvíce bytových domů za posledních deset let. Rozestavěných je aktuálně 12 developerských projektů, jenže volných nových bytů je asi jenom dvě stě, přičemž měsíčně se jich prodá zhruba padesát. Nejžádanější jsou byty dvojpokojové – dají se lépe pronajmout.

 • Vlak jel na červenou

  12:11 do playlistu

  Vlak jel na červenou
  Osobní vlak na Frýdecko-Místecku projel dnes ráno na červenou a vjel do cesty mezinárodnímu rychlíku. Ten naštěstí dostal včas zprávu, strojvedoucí stihl zastavit a ke srážce nedošlo. V posledních dnech jde o několikátou podobnou událost.

 • Začalo roubení na Pustevnách

  12:42 do playlistu

  Začalo roubení na Pustevnách
  Řemeslníci začali s roubením chaty Libušín na Pustevnách. Na místě národní kulturní památky, kterou před třemi lety zničil požár, vznikají základy její věrné kopie. Nový Libušín by se měl návštěvníkům otevřít na podzim roku 2019. Celkové náklady na jeho obnovu dosáhnou sta miliónů korun.

 • Ostravská univerzita rekonstruuje

  15:33 do playlistu

  Ostravská univerzita rekonstruuje
  Filozofickou fakultu Ostravské univerzity čeká nejnákladnější rekonstrukce v její historii. Miliónové investice umožní rozsáhlou rekonstrukci interiérů i nákup moderního vybavení. Fakultu by změny, které budou probíhat v příštích pěti letech, měly posunout mezi špičková pracoviště odpovídající západoevropským standardům.

 • Studenti vyvinuli skener na kamiony

  17:37 do playlistu

  Studenti vyvinuli skener na kamiony
  Tým vědců z fakulty strojní Vysoké školy báňské vyvinul unikátní zařízení určené pro skenování nákladů kamionů. To by mělo především dřevozpracujícím firmám pomoci ke zrychlené kontrole nákladů a předejít tak případným zraněním pracovníků, kteří náklad následně překládají.

 • Písek v centru Ostravy

  19:13 do playlistu

  Písek v centru Ostravy
  Zahrát si třeba plážový volejbal nebo prostě jen nasát letní atmosféru v samém středu města ode dneška mohou Ostravané . Na Masarykově náměstí totiž stejně jako loni vyrostla improvizovaná pláž. Město kvůli ní nechalo navézt přes 230 tun písku. Areál bude v provozu minimálně do září. Během prázdnin se mimo jiné stane také dějištěm kulturních akcí.

 • V Ostravě začal festival OstravaPhoto

  21:51 do playlistu

  V Ostravě začal festival OstravaPhoto
  V Ostravě začíná mezinárodní fotografický festival OstravaPhoto. Jeho letošní téma zní jinýma očima. Vystavované soubory se tak pohledem fotografa dívají do jeho vlastního soukromí, na slavné velkoměsto nebo třeba válečný konflikt.

Přehrát vše

Související