iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1973
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Veletrh práce na VŠB-TU Ostrava

  0:58 do playlistu

  Veletrh práce na VŠB-TU Ostrava
  Více než stovka firem a tisíce zájemců o práci. Na Vysoké škole báňské v Ostravě se dnes konal 10. ročník největšího veletrhu pracovních příležitostí v MS kraji. Na akci se představili zaměstnavatelé nejen z regionu, ale i celé republiky a ze zahraničí.

 • Veletrh práce na VŠB-TU Ostrava

  3:00 do playlistu

  Veletrh práce na VŠB-TU Ostrava
  Rozhovor z odpolední ČT24 s Milanem Šimkem, Katedra národohospodářská, Ekonomická fakulta VŠB-TUO.

 • Požár haly ve Vikýřovicích

  5:56 do playlistu

  Požár haly ve Vikýřovicích
  Ve Vikýřovicích na Šumpersku dnes ráno vyhořela budova autoservisu. S plameny hasiči bojovali několik hodin, příčinu vzniku požáru zatím neznají, škoda může být až 2 miliony. Starší objekt, který se nachází na okraji obce, měl být podle majitele zhruba za půl roku zbourán. Kromě autoservisu tam byla i dřevařská dílna.

 • Požár haly ve Vikýřovicích

  8:11 do playlistu

  Požár haly ve Vikýřovicích
  Živě s redaktorkou Zuzanou Glacovou.

 • Dodatky s dopravci

  9:45 do playlistu

  Dodatky s dopravci
  MS kraj dnes uzavřel dodatky ke starým smlouvám s dopravci, kteří na jeho území zajišťují 95 % autobusových linek, a poskytne jim peníze na zvýšení mezd řidičů v plné výši. Teď řeší už jen požadavky dvou dopravců, kteří loni vzešli z nových výběrových řízení.

 • Nově otevřený byt pro vyléčené narkomany

  10:22 do playlistu

  Nově otevřený byt pro vyléčené narkomany
  Přibližně 20 tisíc lidí je v Ostravě podle protidrogových odborníků závislých na drogách. Obecně prospěšná společnost Renarkon proto otevřela v pořadí už 2. byt pro vyléčené narkomany. Tréninkové byty pomáhají při návratu k běžnému životu. Při ukončení léčby závislosti je totiž podle odborníků důležitá plynulá adaptace do tzv. "normálního" života.

 • Menší daně z nemovitosti ve Frýdku-Místku

  12:48 do playlistu

  Menší daně z nemovitosti ve Frýdku-Místku
  Majitelé domů a bytů ve Frýdku-Místku budou od příštího roku platit menší daň z nemovitosti. Rozhodli o tom zastupitelé. Město tak vybere na daních o 28 mil. korun méně.

 • 78. výročí boje o Czajánkova kasárna

  13:10 do playlistu

  78. výročí boje o Czajánkova kasárna
  Přestože jako datum zahájení okupace zbytků Československa nacistickým Německem bývá označován 15. březen 1939, ve skutečnosti první příslušníci Wehrmachtu překročili státní hranici již předchozího dne. Tedy přesně před 78 lety. Stalo se tak na Ostravsku. Jediným místem, kde se čeští vojáci bránili, byla Čajánkova kasárna ve slezském Místku.

 • Daniel Minster získal bronz na Arnold Classic

  16:02 do playlistu

  Daniel Minster získal bronz na Arnold Classic
  Historicky první český profesionální kulturista v kategorii vozíčkářů má za sebou velký úspěch. Daniel Minster ze Studénky získal bronzovou medaili na jedné z celosvětově nejprestižnějších soutěží Arnold Classic. V kategorii vozíčkářů v ní sportovci letos soutěžili teprve podruhé.

 • Projekt značení kol se rozšiřuje za hranice

  18:21 do playlistu

  Projekt značení kol se rozšiřuje za hranice
  Na Městské policii v Karviné se dnes sešli zástupci české a polské policie, aby svým polským kolegům předali zkušenosti se značením jízdních kol syntetickou DNA. Tou proti zlodějům v ČR úspěšně bojuje už 30 obcí. Právě zkušenosti českých policistů by měly pomoci předcházet krádežím kol i v Polsku.

 • OL kraj dá na provoz lékárenské pohotovosti 140 tisíc

  21:07 do playlistu

  OL kraj dá na provoz lékárenské pohotovosti 140 tisíc
  Olomoucký kraj dá letos na zajištění lékárenské pohotovosti 140 tisíc korun. Jde o reakci na nedávný zákaz svátečního provozu velkých obchodů nad 200 m2. Ten se sice nevztahuje na lékárny, mnoho z nich se však nachází v nákupních centrech.

 • Ladovy obrázky v opavském Domě umění

  22:14 do playlistu

  Ladovy obrázky v opavském Domě umění
  Satirické kresby pro desítky časopisů i malebné obrázky z českého venkova, na kterých nechybí vodníci a víly. Opavský dům umění otevírá výstavu kreseb Josefa Lady. Připomíná tak 130 let od narození jednoho z nejznámějších českých výtvarníků.

Přehrát vše

Související