14. březen 2017

Obsah dílu

Veletrh práce na VŠB-TU Ostrava — Veletrh práce na VŠB-TU Ostrava — Požár haly ve Vikýřovicích — Požár haly ve Vikýřovicích — Dodatky s dopravci — Nově otevřený byt pro vyléčené narkomany — Menší daně z nemovitosti ve Frýdku-Místku — 78. výročí boje o Czajánkova kasárna — Daniel Minster získal bronz na Arnold Classic — Projekt značení kol se rozšiřuje za hranice — OL kraj dá na provoz lékárenské pohotovosti 140 tisíc — Ladovy obrázky v opavském Domě umění

Části dílu

00:58
Veletrh práce na VŠB-TU Ostrava
  Více než stovka firem a tisíce zájemců o práci. Na Vysoké škole báňské v Ostravě se dnes konal 10. ročník největšího veletrhu pracovních příležitostí v MS kraji. Na akci se představili zaměstnavatelé nejen z regionu, ale i celé republiky a ze zahraničí.
  03:00
  Veletrh práce na VŠB-TU Ostrava
   Rozhovor z odpolední ČT24 s Milanem Šimkem, Katedra národohospodářská, Ekonomická fakulta VŠB-TUO.
   05:56
   Požár haly ve Vikýřovicích
    Ve Vikýřovicích na Šumpersku dnes ráno vyhořela budova autoservisu. S plameny hasiči bojovali několik hodin, příčinu vzniku požáru zatím neznají, škoda může být až 2 miliony. Starší objekt, který se nachází na okraji obce, měl být podle majitele zhruba za půl roku zbourán. Kromě autoservisu tam byla i dřevařská dílna.
    08:11
    Požár haly ve Vikýřovicích
     Živě s redaktorkou Zuzanou Glacovou.
     09:45
     Dodatky s dopravci
      MS kraj dnes uzavřel dodatky ke starým smlouvám s dopravci, kteří na jeho území zajišťují
      95 % autobusových linek, a poskytne jim peníze na zvýšení mezd řidičů v plné výši. Teď řeší už jen požadavky dvou dopravců, kteří loni vzešli z nových výběrových řízení.
      10:22
      Nově otevřený byt pro vyléčené narkomany
       Přibližně 20 tisíc lidí je v Ostravě podle protidrogových odborníků závislých na drogách. Obecně prospěšná společnost Renarkon proto otevřela v pořadí už 2. byt pro vyléčené narkomany. Tréninkové byty pomáhají při návratu k běžnému životu. Při ukončení léčby závislosti je totiž podle odborníků důležitá plynulá adaptace do tzv. "normálního" života.
       12:48
       Menší daně z nemovitosti ve Frýdku-Místku
        Majitelé domů a bytů ve Frýdku-Místku budou od příštího roku platit menší daň z nemovitosti. Rozhodli o tom zastupitelé. Město tak vybere na daních o 28 mil. korun méně.
        13:10
        78. výročí boje o Czajánkova kasárna
         Přestože jako datum zahájení okupace zbytků Československa nacistickým Německem bývá označován 15. březen 1939, ve skutečnosti první příslušníci Wehrmachtu překročili státní hranici již předchozího dne. Tedy přesně před 78 lety. Stalo se tak na Ostravsku. Jediným místem, kde se čeští vojáci bránili, byla Čajánkova kasárna ve slezském Místku.
         16:02
         Daniel Minster získal bronz na Arnold Classic
          Historicky první český profesionální kulturista v kategorii vozíčkářů má za sebou velký úspěch. Daniel Minster ze Studénky získal bronzovou medaili na jedné z celosvětově nejprestižnějších soutěží Arnold Classic. V kategorii vozíčkářů v ní sportovci letos soutěžili teprve podruhé.
          18:21
          Projekt značení kol se rozšiřuje za hranice
           Na Městské policii v Karviné se dnes sešli zástupci české a polské policie, aby svým polským kolegům předali zkušenosti se značením jízdních kol syntetickou DNA. Tou proti zlodějům v ČR úspěšně bojuje už 30 obcí. Právě zkušenosti českých policistů by měly pomoci předcházet krádežím kol i v Polsku.
           21:07
           OL kraj dá na provoz lékárenské pohotovosti 140 tisíc
            Olomoucký kraj dá letos na zajištění lékárenské pohotovosti 140 tisíc korun. Jde o reakci na nedávný zákaz svátečního provozu velkých obchodů nad 200 m2. Ten se sice nevztahuje na lékárny, mnoho z nich se však nachází v nákupních centrech.
            22:14
            Ladovy obrázky v opavském Domě umění
             Satirické kresby pro desítky časopisů i malebné obrázky z českého venkova, na kterých nechybí vodníci a víly. Opavský dům umění otevírá výstavu kreseb Josefa Lady. Připomíná tak 130 let od narození jednoho z nejznámějších českých výtvarníků.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             15. březen 2017

             Přehled dílů

              
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

             2. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             1. červen

             Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

             1. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             31. květen

             Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

             31. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             30. květen

             Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

             30. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             29. květen

             ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

             29. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             26. květen

             Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

             26. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám