iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 9. 2020
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
13222
zhlédnutí

Z metropole

Basista František Uhlíř — Havelské tržiště — Likvidace billboardů — Trojská lávka — Wintonova socha — Opravna hudebních nástrojů — 125 let Holešovické tržnice — Média na pomoc památkám — Autobusy v nových barvách — Den zdraví — Plovárny a lázně

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

  • Basista František Uhlíř

    0:45 do playlistu

    Basista František Uhlíř
    Výjimečná kariéra výjimečného jazzmana Františka Uhlíře. Od sportovního dětství po nejslavnější muzikantské spoluhráče. František Uhlíř právě slaví sedmdesáté narozeniny.

  • Havelské tržiště

    7:14 do playlistu

    Havelské tržiště
    Jednomu z nejstarších tržišť hrozí zánik. Havelské tržiště funguje od roku 1232, teď se má jeho plocha zmenšit skoro o třetinu a snížit se má i počet stánků. Živnostníci a provozovatel jsou zásadně proti.

  • Likvidace billboardů

    8:38 do playlistu

    Likvidace billboardů
    Víc než dvě desítky nelegálních billboardů v blízkosti silnic byly z rozhodnutí pražského magistrátu odstraněné na území hlavního města. Jde o takové, které byly vybudované bez povolení nebo bez platné nájemní smlouvy.

  • Trojská lávka

    10:20 do playlistu

    Trojská lávka
    Začal soud kvůli zřícení Trojské lávky. V roce 2017 při něm čtyři chodci utrpěli zranění. Obžalovaní jsou architekt Jiří Stráský a tehdejší pracovník Technické správy komunikací Antonín Semecký.

  • Wintonova socha

    10:46 do playlistu

    Wintonova socha
    Socha sira Nicholase Wintona na Hlavním nádraží je znovu kompletní. Minulou neděli ji slavnostně odhalili. Na místo se vrátily charakteristické brýle, které někdo utrhl. Opravu zaplatila veřejná sbírka.

  • Opravna hudebních nástrojů

    11:12 do playlistu

    Opravna hudebních nástrojů
    Žižkovská rodinná opravna hudebních nástrojů dostala první cenu za přístup k zákazníkovi. Dílna klanu Liškových sídlí v bývalé hospodě.

  • 125 let Holešovické tržnice

    15:29 do playlistu

    125 let Holešovické tržnice
    Holešovická tržnice si připomíná 125 let od svého vzniku. Areál teď čeká proměna, do jeho rozvoje chce Praha v následující letech investovat až tři miliardy korun.

  • Média na pomoc památkám

    18:02 do playlistu

    Média na pomoc památkám
    23. ročník soutěže Média na pomoc památkám zná své vítěze. V kategorii televize udělila porota hned tři první místa, všechna za pořady a reportáže České televize. První místo si odnesla i celá redakce magazínu Z metropole.

  • Autobusy v nových barvách

    19:10 do playlistu

    Autobusy v nových barvách
    Zástupci města představili prototyp autobusu v novém, jednotném designu Pražské integrované dopravy. Šedo-červený vzhled mají mít všechny autobusy, tramvaje i soupravy metra.

  • Den zdraví

    19:30 do playlistu

    Den zdraví
    Praha 4 se v těžké době vrátila k dlouholeté tradici Dne zdraví. Každý, kdo měl v úterý cestu kolem pankráckých Arkád se mohl nechat zdarma vyšetřit. Bez dlouhých front a pod širým nebem.

  • Plovárny a lázně

    20:24 do playlistu

    Plovárny a lázně
    Historie pražských plováren a lázní je velmi dlouhá. První lázně vznikly už v 15. století, nejstarší plovárna vyrostla v roce 1809.

Přehrát vše