iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 8. 2013
11:31 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
2965
zhlédnutí

Z metropole

Mecenášský klub ND — Bezdomovci pomáhají na hřbitovech — Včely a včelaření — S detektorem do štoly — Rozstřílené Muzeum — Koupaliště Džbán — Letadlo Bohemia B5 — Památné lípy

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Mecenášský klub ND

  0:35 do playlistu

  Mecenášský klub ND
  Mecenáši umění nevymřeli s koncem 19.století - důkazem je Mecenášký klub Národního divadla. Za tři roky se rozmnožil na stovku dobrovolníků, kteří neváhají dávat svoje peníze na nejrůznější obnovu a projekty, na něž nestačí rozpočet Ministerstva kultury a divadla samotného.

 • Audit v ND
 • Co s bezdomovci
 • Bezdomovci pomáhají na hřbitovech

  8:47 do playlistu

  Bezdomovci pomáhají na hřbitovech
  Občanské sdružení Naděje pomáhá lidem bez domova zapojit se do pracovního procesu. Už dva měsíce třídí hřbitovní skládku na Praze 3. S nabídkou práce pro bezdomovce přišlo samo vedení hřbitovů.

 • Včely a včelaření

  10:06 do playlistu

  Včely a včelaření
  Včely jak je neznáte - fotografka hmyzí říše Veronika Souralová 2 roky nahlížela do včelího společenství a svoje fotky teď ukazuje v galerii ve Štěpánské ulici. Výstava přímo vyzývá Pražany, začněte včelařit třeba na balkoně nebo na dvoře, pokud se domluvíte se sousedy.

 • S detektorem do štoly

  13:22 do playlistu

  S detektorem do štoly
  Navštívit během prohlídky pražské zoo protiletadlový kryt? I to bude nejspíš za pár let možné. Vedení zahrady chce totiž zpřístupnit část zdejší štoly. Chodba, která vznikla někdy ve druhé polovině 19. století pravděpodobně kvůli těžbě kyzových břidlic, je zatím uzavřena mříží a v jejích útrobách se střídají pouze odborníci, kteří ji zkoumají. Naposledy si vzali na pomoc detektor kovů.

 • Kraťas r.68
 • Rozstřílené Muzeum

  15:59 do playlistu

  Rozstřílené Muzeum
  45 let uplynulo tento týden od vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Na mnoha místech pálili tehdy vojáci ostrou municí. Nejznámější stopy jsou dosud na fasádě Národního muzea v Praze. I po opravě ponese budova připomínku tehdejší střelby.

 • Koupaliště Džbán

  17:10 do playlistu

  Koupaliště Džbán
  Na koupališti Džbán to letos žije. V parných dnech jsou pláže v obležení, rušno je tu večer při koncertech. Nový podnájemce si troufá v budoucnu konkurovat programem i úrovní poskytovaných služeb Žlutým lázním. Jak ale říká, velkou výhodou Džbánu je to, že v nádrži se na rozdíl od Vltavy lidé chtějí koupat.

 • Tajemství pražských dvorků - upoutávka
 • Letadlo Bohemia B5

  20:22 do playlistu

  Letadlo Bohemia B5
  Bohemia B5 je nejstarší československé motorové letadlo, velký úspěch našich aviatiků z Plzně, kteří ho v roce 1919 sestrojili. A přestože se vrtule letadla točí a písty v motoru běhají, tohle legendární letadlo už nikdy nevzlétne. I proto, že motor je dřevěný - jde totiž o repliku, kterou teď mistři restaurátoři z leteckého muzea ve Kbelích dokončují.

 • Památné lípy

  22:38 do playlistu

  Památné lípy
  Památné lípy najdeme v Praze na 14 místech. Nejvíc, 19 stromů, roste v aleji v Gagarinově ulici v Suchdole. Jedna z nejmohutnějších a nejstarších pražských lip ale stojí v Nedvězí - měří 27 metrů a úctyhodou šířku má i obvod kmene - dosahuje půl metru. Nejzajímavější historii má památná lípa v Krčské ulici. Roste na zahradě soukromého domu a těší se označení Lípa republiky.

Přehrát vše