iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 2. 2013
11:31 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
4015
zhlédnutí

Z metropole

120 let od Pražské asanace — Nájem za Škodův palác — Hluk ve Slivenci — Zastavené slučování škol — Budoucnost Smíchovského nádraží — Nový správce pražských věží — Narození slůněte v zoo — Oslavy masopustu — Objev zbytků dominikánského kláštera — Výstava dobových dámských doplňků — Pařížská ulice

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 120 let od Pražské asanace

  0:39 do playlistu

  120 let od Pražské asanace
  Přesně před 120 lety bylo rozhodnuto o zbourání starého židovského města. Starý Josefov byla nekonečná změť křivolakých uliček, potemnělých plácků a tisíce lidských osudů těch nejobyčejnějších obyvatel Prahy. Kontroverzní proměna vešla do dějin města pod názvem Pražská asanace.

 • Nájem za Škodův palác

  6:56 do playlistu

  Nájem za Škodův palác
  O předraženém nájmu za sídlo pražských magistrátních úředníků bude rozhodovat soud. Vedení Prahy chce majiteli Škodova paláce firmě COPA Retail platby snížit na polovinu, tedy na 100 milionů ročně. Jenže dohoda s ním není možná. Radní teď proto rozhodli, že smlouvu budou pro nepřiměřeně vysoký nájem žalovat.

 • Hluk ve Slivenci

  8:28 do playlistu

  Hluk ve Slivenci
  Hluk z městského okruhu, kvůli kterému se nedá spát a otevírat okna. Na takový problém si stěžují obyvatelé pražského Slivence. A starostka teď žádá úplné uzavření provozu.

 • Zastavené slučování škol

  10:12 do playlistu

  Zastavené slučování škol
  Radní zastavili plánované rušení středních škol. Obchodní akademie v Nuslích i elektrotechnická průmyslovka ve Strašnicích budou fungovat i další školní rok. Podle předsedy zastupitelů za TOP 09 Jiřího Vávry město nedávno rozhodlo o osudu škol na základě špatných informací od úředníků. Kvůli chybě magistrát odvolá šéfa odboru školství Jiřího Pilaře.

 • Budoucnost Smíchovského nádraží

  10:41 do playlistu

  Budoucnost Smíchovského nádraží
  Po 20 letech padla stavební uzávěra Smíchovského nádraží. Pozemky o výměře 50 hektarů koupil od Českých drah developer Sekyra Group a díky změně územního plánu, kterou teď schválili radní, na nich chystá postavit novou čtvrť pro 5 tisíc obyvatel.

 • Nový správce pražských věží

  12:13 do playlistu

  Nový správce pražských věží
  Nový program, výstavy, interaktivní prohlídky. Pětice pražských věží se po čtyřech letech vrátila pod správu Hlavního města Prahy. Nově je bude spravovat Muzeum hlavního města Prahy.

 • Narození slůněte v zoo

  13:59 do playlistu

  Narození slůněte v zoo
  V pražské zoo se narodilo historicky první slůně. V pondělí 11. února ho kolem půl druhé odpoledne porodila samice Donna. Sloní slečna se už po chvíli postavila na vlastní nohy a večer začala sát.

 • Oslavy masopustu

  14:25 do playlistu

  Oslavy masopustu
  Minulý týden v metropoli se nesl ve znamení masopustního veselí - tučný čtvrtek, taneční neděli a maškarní úterý si nenechali ujít Pražané hned v několika městských částech. Třeba v Karlíně letos spojili hodování s farmářským trhem. A slavilo se tradičně i na Žižkově.

 • Objev zbytků dominikánského kláštera

  16:10 do playlistu

  Objev zbytků dominikánského kláštera
  Významný objev v areálu pražského Klementina - archeologové tu objevili zbytky dominikánského kláštera ze třináctého století. Kdysi výstavnou gotickou stavbu znali zatím jen z písemných pramenů. Výzkum probíhá v rámci revitalizace Národní knihovny.

 • Výstava dobových dámských doplňků

  17:21 do playlistu

  Výstava dobových dámských doplňků
  Korálkové kabelky, vyšívané pudřenky, stříbrná pouzdra na rtěnky a parfémy nebo slonovinové spony do vlasů - vše, co na začátku minulého století potřebovala noblesní dáma ke vstupu do společnosti. Teď je vystavuje Galerie Scarabeus na Letné.

 • Pařížská ulice

  19:49 do playlistu

  Pařížská ulice
  Závěrem pořadu se znovu vracíme na území starého židovského města. Asanace jeho podobu převratně změnila. Symbolem těchto proměn se bezesporu stala Pařížská ulice. Tu si prosadili tehdejší městští radní v touze mít v Praze konečně opravdový velkoměstský bulvár. Pařížská ulice se ve svých počátcích nazývala Asanační, později Mikulášská. Dodnes je ukázkou mnoha stylů a architekti tu domům přidávali prvky jinde v Praze nevídané.

 • Pozvánky

Přehrát vše