iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 2. 2013
10:31 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
4511
zhlédnutí

Z metropole

Sporná loď Vyšehrad — Značky na Spořilově — Národní divadlo vře — Rekonstrukce kolejí na Jižním Městě — Barrandovské ateliéry osmdesátileté — Aukce Konta Bariéry — Dětským pacientům v Motole — Nejlepší aerobiková škola — Ples v Opeře — Lodní unikáty a kotviště

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sporná loď Vyšehrad

  0:38 do playlistu

  Sporná loď Vyšehrad
  Obří parník kousek od Výtoně se stal noční můrou některých lidí, kteří bydlí na nábřeží. Celé léto na něm probíhaly koncerty. Od podzimu bývá lodní korpus často obsypán odpadky. Přes zimu koncerty a večírky ustaly, loď je ale i dál živá. Oblíbili si ji bezdomovci.

 • Značky na Spořilově

  5:28 do playlistu

  Značky na Spořilově
  Kvůli zákazovým dopravním značkám na sebe Spořilovští a Záběhličtí už 2 měsíce hrozí pěstmi. Radnice Prahy 4 značky v prosinci osadila v ulici Ke Spořilovu, aby tak omezila průjezd aut sídlištěm. Řidiči si totiž tudy zkracovali cestu na Prahu 10, když Jižní spojka stála. A po 2 měsících je spojnice mezi Spořilovem a Záběhlicemi zase volná. Magistrát rozhodl - umístění značek bylo neoprávněné.

 • Národní divadlo vře

  7:01 do playlistu

  Národní divadlo vře
  Po roce je atmosféra v Národním divadle opět napjatá. Odbory se znovu hlasitě staví proti zvažovanému slučování orchestrů. Zatímco teď patří pod tuzemskou první scénu dva, v budoucnu možná splynou v jeden. Pak by mohla podle protestujících přijít až stovka lidí o práci.

 • Granát na Národní
 • Rekonstrukce kolejí na JM

  9:07 do playlistu

  Rekonstrukce kolejí na JM
  Areál vysokoškolských kolejí stojí na Jižním Městě už 25 let. Od té doby se rekonstruoval jen jeden panelák, a to standardním způsobem, který spočívá ve výměně oken, nábytku a podlah. Ostatní budovy jsou vybydlené a pokoje internátního typu zastaralé svým uspořádáním i vybavením. Správce části areálu má odvahu zrealizovat rekonstrukci podle návrhů studentů - budoucích architektů. Ti chtějí šeď a nudu studentského bydlení rozbít inovativními řešeními, jak buňky pro čtyři spolubydlící předělat.

 • Barrandovské ateliéry osmdesátileté

  11:30 do playlistu

  Barrandovské ateliéry osmdesátileté
  80 let od první klapky slaví Barrandovské ateliéry. Dnes patří k největším studiím v Evropě. K výročí se chystají odtajnit filmovým nadšencům část svého zákulisí.

 • Aukce Konta Bariéry

  13:12 do playlistu

  Aukce Konta Bariéry
  Petr Malina, mladý figurativní malíř na volné noze, je jedním z téměř 400 umělců, kteří darovali svá díla do 11. aukce konta Bariéry. Aukce byla vyvrcholením čtrnáctidenní výstavy, kterou organizátoři už po jednácté uspořádali v prostorách Karolina.

 • Dětským pacientům v Motole

  15:33 do playlistu

  Dětským pacientům v Motole
  Lidé z Šumavského národního parku přijeli do motolské nemocnice zkrátit čas dětským pacientům a rozveselit je. Přivezli dětem do Motola šumavské pohádky a dřevěné ptáčky z Modravy.

 • Nejlepší aerobiková škola

  16:59 do playlistu

  Nejlepší aerobiková škola
  Škola aerobiku Hanky a Báry Šulcové v Kobylisích patří k nejlepším v Česku. Trenéři se v rámci volnočasových aktiv věnují 300 dětí a 70 závodnicím, které pravidelně sbírají po světě jedno ocenění za druhým.

 • Ples v Opeře

  18:29 do playlistu

  Ples v Opeře
  Vrchol české taneční sezony - v Praze se podesáté konal Ples v Opeře. Letos se nesl ve znamení dvoustého výročí narození italského skladatele Giuseppa Verdiho.

 • Lodní unikáty a kotviště

  20:20 do playlistu

  Lodní unikáty a kotviště
  Na závěr Metropole se ještě vracíme na pražskou Vltavu. Vyšehrad není jedinou unikátní lodí, která čeká na svou opravu. Už před čtyřiceti lety vytáhla parta nadšenců ze smíchovského přístavu poloutopený vrak mimořádně cenné lodě - Lanna 1. Pražské přístavy ale doslova praskají ve švech. Ohromný lodní boom z devadesátých let nedoprovázela žádná výstavba nových kotvišť. S jedinou výjimkou - dolním nábřežím tady Na Františku. Další oficiální přístavy jsou na Smíchově, v Radotíně a pořád ještě i v Holešovicích. Malé lodě kotví i ve známém podolském přístavu nebo na Libeňském ostrově.

 • Upoutávka na Dvorky
 • Pozvánky

Přehrát vše

Související