iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 12. 2012
11:31 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2716
zhlédnutí

Z metropole

Příprava Vánoc v klášteře premonstrátů — Solidarita pražských studentů s jihočeskými — Financování Divadla Spejbla a Hurvínka — 400 let kostela sv. Rocha — Vánoční koncerty v metru — Zoo v zimě — První stromeček v Praze — Výstava v podzemí Betlémské kaple — Vánoce v domově seniorů v Běchovicích

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Příprava Vánoc v klášteře premonstrátů

  0:40 do playlistu

  Příprava Vánoc v klášteře premonstrátů
  Na Vánoce se těší a připravují i strahovští premonstráti. Tady za zdmi kláštera žije asi dvacítka mnichů, dohromady je strahovských premostrátů přes sedmdesát a jejich počty se v posledních letech zvyšují.

 • Solidarita pražských studentů s jihočeskými

  6:13 do playlistu

  Solidarita pražských studentů s jihočeskými
  Internacionálou - tak v pondělí 17. 12. začalo vyučování v Gymnáziu Jana Keplera na pražském Pohořelci. Připomenout si dobu komunismu při hodině a happeningem o přestávkách se rozhodli sami studenti. Stejně jako jejich kolegové nejen z jižních Čech odsuzují obsazování funkcí radních členy komunistické strany.

 • Financování Divadla Spejbla a Hurvínka

  7:47 do playlistu

  Financování Divadla Spejbla a Hurvínka
  Pražský magistrát už nechce spravovat Divadlo Spejbla a Hurvínka. Nedostávalo by tak peníze, ze kterých dosud dotovalo ceny dětských vstupenek. Muselo by tak razantně zvýšit vstupné, což by podle ředitelky divadla Heleny Štáchové znamenalo jeho likvidaci.

 • 400 let kostela sv. Rocha

  9:33 do playlistu

  400 let kostela sv. Rocha
  Kostel svatého Rocha v areálu Strahovského kláštera začali mniši stavět před 400 lety. Svůj slib ke stavbě kostela dal sám Rudolf II. už v roce 1599. Kostel měl pak pohnutou historii, jak těžko vznikal, tak těžko si udržoval svůj význam. V 50. letech minulého století komunisté řád zrušili, mnichy vystěhovali a v kostele zřídili depozitář. Znovu se kostel svatého Rocha k životu nadechl až před necelými dvaceti lety.

 • Upoutávka na Dvorky
 • Vánoční koncerty v metru

  13:32 do playlistu

  Vánoční koncerty v metru
  Dopravní podnik připravil ve čtvrtek Pražanům nevšední zážitek - koncerty přímo ve vestibulu metra. Na akci se setkávají profesionální tělesa se studentskými sbory i s amatéry takříkajíc z oboru – na stanici Vltavská vystoupil pěvecký sbor složený ze zaměstnanců dopravního podniku.

 • Saunování u Národního divadla
 • Zoo v zimě

  15:25 do playlistu

  Zoo v zimě
  Pražská zoo nezavírá ani v zimě. Otevřeno má dokonce i na Štědrý den nebo na Silvestra. Na chladné počasí je dobře vybavená.

 • První stromeček v Praze

  18:58 do playlistu

  První stromeček v Praze
  V kdysi romantickém zákoutí staré Libně, kterému se říkalo Na Ztracené vartě, se přesně před 200 lety rozzářil vůbec první vánoční stromeček v Čechách. Bylo to na zámečku Šilboch, která vlastnil Jan Karel Liebich. Vánoční stromeček si do Prahy dovezl ze svého rodného Bavorska.

 • Výstava v podzemí Betlémské kaple

  20:37 do playlistu

  Výstava v podzemí Betlémské kaple
  Podzemí pražské Betlémské kaple se proměnilo ve velké hodinářství. Letošní vánoční výstava je totiž věnována "času" v mnoha jeho podobách. Nechybí ale ani tradiční vánoční symboly a sbírka betlémů.

 • Vánoce v domově seniorů v Běchovicích

  22:04 do playlistu

  Vánoce v domově seniorů v Běchovicích
  Vánoce v běchovickém Domě s pečovatelskou službou U svaté Anny začaly vlastně už před deseti dny. To se tady sešli k předvánoční besídce nejen místní obyvatelé a zaměstnanci. Seniory přišly pozdravit děti z mateřské školy Beruška se svým půlhodinovým pásmem písniček a říkanek.

Přehrát vše

Související