iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 4. 2011
11:32 na ČT24

1 2 3 4 5

12 hlasů
2704
zhlédnutí

Z metropole

Palác kultury — Bubenské nádraží — Orchideje v Botanické zahradě

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 30 let od otevření Paláce kultury

  0:38 do playlistu

  30 let od otevření Paláce kultury
  2. dubna 1981 otevřeli tehdejší čelní českoslovenští komunističtí představitelé své vytoužené dítě - Palác kultury. Hlavním důvodem výstavby obřího objektu bylo důstojné prostředí pro stranické sjezdy. Palác kultury měl být jakousi výstavní síní socialismu. Osud Kongresového centra po roce 1989, jeho současná situace a problémy s dluhem v reportáži Petra Sojky.

 • Pražské volby platí
 • Obvinění náměstka Březiny
 • Plánovaná cyklostezka v Roztocké ulici stále není
 • Volné pobíhání psů v Grébovce

  8:59 do playlistu

  Volné pobíhání psů v Grébovce
  Pejskaři z Vinohrad netrpělivě čekají na to, jak dopadne pilotní projekt volného pobíhání psů v parku Grébovka. Předchozí vedení radnice Prahy 2 se pokusilo usmířit odvěké rivaly – pejskaře a nepejskaře a od listopadu v Grébovce zavedlo na půl roku nový provozní řád tak, aby vyhovělo jak lidem, kteří se neuvázaných psů bojí, tak pejskařům, kteří pro své miláčky žádali co nejvíce volného prostoru. Psi bez vodítka sem smějí od sedmi večer do devíti ráno. I když nový starosta pejskařům přislíbil, že projekt bude dál pokračovat, jistotu stále nemají, rozhodnout mají zastupitelé.

 • Bubenské nádraží - rozvoj území

  10:57 do playlistu

  Bubenské nádraží - rozvoj území
  35 hektarů. To je plocha jednoho z největších rozvojových území v celé Praze - nádraží Bubny. Toto nádraží vzniklo už v roce 1868 a bývalo velmi strategickým bodem na mapě Prahy. Společnost Orco tu plánuje nové byty, kanceláře i parky, školní kampusy a metropolitní nemocnici.

 • 100 let parní lokomotivy Hrboun

  14:26 do playlistu

  100 let parní lokomotivy Hrboun
  Sté narozeniny slaví dominanta Dopravní haly Národního technického muzea - parní lokomotiva zvaná Hrboun, Hrbatá nebo Hrbáč. Přezdívky si vysloužila díky nezvyklému tvaru kotle. Parní unikát vyrobila v roce 1911 Českomoravská továrna na stroje v Praze a zdobí ho hned několik unikátních technických řešení.

 • Drtikolova fotografie Vlna je zpět
 • Nábytek pro Lapidárium
 • Palácové zahrady pod Pražským hradem

  18:26 do playlistu

  Palácové zahrady pod Pražským hradem
  Palácové zahrady pod Pražským hradem vstupují do letošní turistické sezony s novým provozovatelem. 10 let je Národní památkový ústav pronajímal soukromým firmám. Ačkoliv smlouvy byly pro památkáře nevýhodné, roční nájem v řádu statisíců korun totiž nestačil ani na opravy, firmy vydělávaly na krátkodobých pronájmech, za svatby a společenské akce miliony. Nové vedení památkového ústavu proto smlouvy ukončilo a NPÚ bude zahrady provozovat sám.

 • Orchidej - výstava v Botanické zahradě v Troji

  19:47 do playlistu

  Orchidej - výstava v Botanické zahradě v Troji
  Šestým ročníkem výstavy Orchidej zahájila Botanická zahrada v Troji jarní návštěvnickou sezonu. Pro hosty jsou připraveny stovky barevných exotických květin. Výstavu navíc doprovázejí i vědecké semináře a komentované prohlídky. Červené, žluté nebo bílé orchideje zaplavily jeden z největších středoevropských skleníků - Fatu Morganu. Autorům výstavy se navíc podařilo shromáždit i několik evropských unikátů. Zahájení sezony propojili botanici s projektem Kořeny osobností. Jeho smyslem je zvát významné české sportovce, vědce nebo umělce do Botanické zahrady a umožnit jim, aby si na památku sami zasadili strom nebo květinu. Tentokrát organizátoři oslovili Evu Jiřičnou nebo Martu Kubišovou.

 • Začátek 80. sezony v Zoo Praha

  22:38 do playlistu

  Začátek 80. sezony v Zoo Praha
  Pražská Zoologická zahrada zahájila osmdesátou sezonu. Ředitel zahrady s pražským primátorem pokřtili vzácný pár leguánů modravých, které se mu podařilo získat od soukromého chovatele. Novou dominantou a lákadlem pražské zoo jsou také zrekonstruované domy architekta Josefa Gočára inispirované lidovou architekturou, vyzdobené v barvách trikolory. Před devíti lety je poničila povodeň. Teď je v nich restaurace a galerie.

 • Pozvánky na víkend

Přehrát vše

Související