iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 6. 2009
14:40 na ČT1

1 2 3 4 5

32 hlasů
16411
zhlédnutí

Dobrá rada nad zlato

Bambus Agrostis stolonifera Green Twist — Revoluční řešení stélek do bot — Falešná březost fenek — Využití nepotřebného plevele

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Škola květin

  1:57 do playlistu

  Škola květin
  Škola květin nás zavede do bambusového ráje. Ing. Roman Koupý představuje novinku pro pěstitele, a to převislý bambus Agrostis stolonifera Green Twist, který narůstá až do dvou metrů, takže se z něj dá udělat nádherná stěna. Je decentní i dekorativní, a to pouze listem.

 • Hit týdne

  3:14 do playlistu

  Hit týdne
  Hit týdne zabezpečil pan Hanák, kterého si Jiřina Bohdalová pozvala jako hosta pořadu. Vymyslel revoluční řešení anatomických klinicky testovaných stélek do letní obuvi, uzavřené obuvi i dětských přezůvek. Na první pohled se liší od běžných zdravotních stélek tím, že mají vytvořenou jamku pro palcový kloub, která zamezuje vybočení palce a u deformací umožňuje přirozený, postupný návrat k původnímu stavu.

 • U veterináře

  7:16 do playlistu

  U veterináře
  Rubriku U veterináře ocení zejména ti, kteří mají doma fenku, u níž objeví falešnou březost. MVDr. Jana Lukešová objasní, že jde o hormonální poruchu a doporučí kastraci.

 • Náš bylinkář

  11:00 do playlistu

  Náš bylinkář
  Náš bylinkář. Není všechno nepotřebný plevel, co vyhazujeme ze zahrádky. O tom nás přesvědčí Pavel Váňa. Představí nám bršlici kozí nohu, plevel, jehož listy můžeme dát do polévek i salátů. Ale co možná nevíte, listy jsou prospěšné i při léčbě dny. Dále nás seznamuje se šťovíkem koňským, u něhož zas využijeme kořeny, z nichž lze připravit odvar na vlasy. Zabraňuje tvorbě lupů. Také u známého libečku lze využít kořenů. Pavel Váňa je dává do směsí vhodných k léčení urologických potíží.

 • Jarmark rad
 • Dnes vaří...
 • Soutěž

  23:16 do playlistu

  Soutěž
  Nová soutěžní otázka: V naší reportáži stříhá pan Běhounek nůžkami pod vodou sklo. Zapamatovali jste si, jaká musí být hloubka vody? a) 10–20 cm b) 20–30 cm c) 30 –40 cm

Přehrát vše