Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Nebe, Peklo... Zem – nový koprodukční film ČT – v kinech od 28. 1.

28. 1. 2010

Profesní vzestup talentované baletky Kláry náhle přeruší zranění. Přistihne svého přítele při nevěře. Setkává se s charismatickým padesátiletým chirurgem. Ve vášnivém a bolestném vztahu hledá nové životní hodnoty, postavení, jistoty. Poznává dvě hraniční polohy lásky – Nebe, Peklo, aby našla Zem. V hlavní roli Zuzana Kanócz. Scénář a režie Laura Siváková. Nadaná baletka usiluje o angažmá v jednom z nejlepších tanečních souborů na světě. Stačí tvrdě trénovat. Má dlouholetý vztah s mladým a úspěšným podnikatelem Tomášem. Klára přistihne partnera při nevěře. Zraní si nohu. Její rodiče řeší otcovu nevěru, bratr s manželkou pracovní problémy. Dvaadvacetiletá Klára poznává charismatického čtyřiapadesátiletého lékaře Rudolfa. Opustila ho manželka, sám vychovává třináctiletou dceru Julii. Klára se ponoří do nového vztahu. Hra na lásku a erotiku, na nedostupnost a zodpovědnost, na „matku“ a milenku začíná... Herecké obsazení je mezinárodní a svými výkony zaujmou Zuzana Kanócz (SR, Klára), Bronislaw Wroclawski (Polsko, Rudolf), Helena Poláková (SR, Julie), Dagmar Bláhová (Klářina matka), Ivan Martinka (SR, Klářin bratr Petr), Dagmar Edwards (SR/USA, Rudolfova manželka Marta), Jiří Korn (španělský choreograf Rodriguez), Juraj Šimko (SR, Klářin otec). Snímek vznikl v mezinárodní koprodukci, producentem je Trigon Production s.r.o., koproducenty Slovenská televize, Česká televize, Damit Terchová. Scénář a režie Laura Siváková. Vedoucí výroby Silvia Panáková. Kamera Peter Kelíšek, Martin Žiaran. Střih Barbora Paššová. Hudba Oskar Rózsa. Zvuk Petr Forejt, Ivan Horák. Zvuk: Petr Forejt, Ivan Horák. Architekt Pavol Andraško. Výprava Stano Možný, Vladimír Fuksa. Kostýmní výtvarnice Eva Rácová. Masky Anita Hroššová, Klára Surdusová. Film o filmu Nebe, Peklo... Zem (režie Michal Kondrla) vysílá program ČT2. Více informací: www.ceskatelevize.cz/program Filmovým debutem Laury Sivákové, koprodukčním snímkem České televize a IN Film Praha Quartétto (2002) se zčásti prolíná autobiografický motiv. „Nebe, Peklo... Zem je autorský film a vypráví o věcech, které jsou mi blízké a které mě fascinují. Samotný příběh je vymyšlený, ale hlavní hrdinka v něm prochází situacemi, které se z jistého úhlu pohledu mohou podobat momentům, jež jsem svého času poznala i já. Právě chuť, či naopak pachuť jistých životních okamžiků mě inspirovala k napsání tohoto příběhu,“ říká Laura Siváková. Celý rozhovor s režisérkou a dalšími tvůrci, trailer, fotografie z filmu a další informace naleznete na www.nebopeklozem.sk, www.ceskatelevize.cz/filmy Ladislav Šticha Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Oběť míří z Benátek do Toronta

  18. 8. 2022

  Koprodukční film České televize OBĚŤ, který natočil ve slovensko-česko-německé koprodukci režisér Michal Blaško podle scénáře Jakuba Medveckého, byl přijat na největší severoamerickou filmovou přehlídku v Torontu.

 • Il Boemo v San Sebastianu, Návštěvníci v Locarnu

  5. 8. 2022

  Dva koprodukční filmy ČT byly vybrány do soutěží prestižních evropských festivalech

 • Oběť a Běžné selhání míří do Benátek

  28. 7. 2022

  Jednou z filmařských met je dostat se na festival do Cannes, Benátek či Berlína. V Benátkách letos mají světovou premiéru dva hrané filmy, které vznikly v koprodukci ČT: Oběť a Běžné selhání.

 • Koprodukce ČT přivezly z MFF KV sedm cen

  11. 7. 2022

  Letošní 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhl od 1. července do 9. července 2022 jako nespecializovaný festival se dvěma soutěžními sekcemi.

  V průběhu festivalu se uskutečnilo 453 filmových představení, bylo uvedeno celkem 170 filmů, z toho 108 celovečerních hraných, 24 celovečerních dokumentárních a 38 krátkých filmů. Z filmů uvedených na 56. MFF Karlovy Vary mělo na festivalu 35 světovou, 6 mezinárodní a 4 evropskou premiéru. 158 projekcí osobně uvedla delegace tvůrců. Uskutečnilo se 86 projekcí pro novináře a filmové profesionály.

  Českou televizi zastupovalo v hlavním programu 10 koprodukcí, 2 dokumenty měly premiéru v rámci speciálních projekcí ČT a jeden zaujal porotu posuzující snímky ve fázi vývoje v rámci Works in Progress.

 • Desítka koprodukčních filmů ČT na letošním MFF KV

  28. 6. 2022

  Na letošním karlovarském festivalu má ČT v hlavní soutěži dvě koprodukce, jeden dokument v soutěži Proxima, tři snímky v sekci Zvláštní uvedení, po jednom titulu v Pragueshorts, v sekci První podání a Horizontech. Dokonce i film, který uvede letošní festival k poctě Boleslavu Polívkovi, vznikl v koprodukci ČT.
  Detaily a termíny uvedení jsou přehledně uvedeny v brožuře ČT, kterou dostanou všichni akreditovaní hosté festivalu i hosté Domu ČT. Celkem se rozdá 4 500 kusů brožury, která vznikla ve Filmovém centru.

 • Hasiči dobyli Neiße Filmfestival a zamířili do Cannes

  23. 5. 2022

  Na letošním 19. ročníku Neiße Filmfestivalu, který se konal 19.- 21.května v německo-polsko-českém trojmezí, získaly koprodukční filmy ČT čtyři ceny. Jeden z filmů - snímek Kdyby radši hořelo - měl premiéru i na italském Riviera International Film Festivalu a poté zamířil do Cannes.

 • Moje slunce Mad oceněno na Anifilmu v Liberci

  20. 5. 2022

  Na Mezinárodním festivalu animovaného filmu Anifilm v Liberci byly uděleny dvě ceny filmové koprodukci ČT.

 • 15 Českých lvů pro koprodukční filmy ČT

  8. 3. 2022

  Osm Českých lvů pro Zátopka, tři pro Okupaci, po jednom pro film Chyby, pro dokument Jednotka intenzivního života, pro hraný snímek Muž se zaječíma ušima a pro animovaný snímek Myši patří do nebe.

 • Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

  7. 2. 2022

  Sdružení české filmové kritiky zveřejnilo výsledky 12. ročníku své ankety.

 • Dvě koprodukce ČT nominovány na francouzského Césara!

  27. 1. 2022

  Francouzská Filmová umělecká akademie (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma) vyhlásila nominace 47. ročníku filmových cen César. Dva ze tří filmů, nominovaných v kategorii celovečerních animovaných filmů, jsou tituly, na nichž se koprodukčně podílela Česká televize.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]