Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Ocenění koprodukčních filmů České televize Tajnosti a Václav

28. 4. 2008

Zlatého ledňáčka v kategorii nejlepší celovečerní film získal koprodukční film ČT Tajnosti režisérky Alice Nellis a Cenu za nejlepší herecký výkon Ivan Trojan, představitel Václava ve stejnojmenném koprodukčním snímku ČT režiséra Jiřího Vejdělka na 21. ročníku festivalu českých filmů Finále Plzeň (21. - 27. dubna 2008). Film Tajnosti scenáristky a režisérky Alice Nellis, natočený v koprodukci Biograf Jan Svěrák s.r.o. a České televize „...zaujal mezinárodní jury bez výjimky nejvíc, neboť zřetelný obsahový záměr byl zpracován opravdu jednoduše a čistě. Jde o intimní portrét ženy vyrovnávající se se středním věkem. Režisérka používá ve vyprávění jemnou až okouzlující filmovou řeč,“ uvádí odůvodnění verdiktu poroty. Cenu za nejlepší herecký výkon za hlavní roli v koprodukčním filmu BUC-FILM a České televize Václav scenáristy Marka Epsteina a režiséra Jiřího Vejdělka, získal Ivan Trojan na základě hlasování na www.filmfestfinale.cz a hlasování pomocí kuponu ve festivalové příloze MF Dnes. Letošní program festivalu přinesl přehlídku 19 celovečerních filmů, z nichž 12 přihlásili producenti do soutěže. O Zlatého ledňáčka bojovalo také 34 dokumentů, z nichž polovinu vyrobila Česká televize. Součástí programu byl už tradiční Panel připravovaných českých filmových projektů, na kterém producenti prezentovali nové filmy v různé fázi dokončení. Česká televize představila svůj připravovaný celovečerní snímek Hlídač č. 47 včetně ukázkového traileru. Ladislav Šticha Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Hasiči dobyli Neiße Filmfestival a zamířili do Cannes

  23. 5. 2022

  Na letošním 19. ročníku Neiße Filmfestivalu, který se konal 19.- 21.května v německo-polsko-českém trojmezí, získaly koprodukční filmy ČT čtyři ceny. Jeden z filmů - snímek Kdyby radši hořelo - měl premiéru i na italském Riviera International Film Festivalu a poté zamířil do Cannes.

 • Moje slunce Mad oceněno na Anifilmu v Liberci

  20. 5. 2022

  Na Mezinárodním festivalu animovaného filmu Anifilm v Liberci byly uděleny dvě ceny filmové koprodukci ČT.

 • 15 Českých lvů pro koprodukční filmy ČT

  8. 3. 2022

  Osm Českých lvů pro Zátopka, tři pro Okupaci, po jednom pro film Chyby, pro dokument Jednotka intenzivního života, pro hraný snímek Muž se zaječíma ušima a pro animovaný snímek Myši patří do nebe.

 • Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

  7. 2. 2022

  Sdružení české filmové kritiky zveřejnilo výsledky 12. ročníku své ankety.

 • Dvě koprodukce ČT nominovány na francouzského Césara!

  27. 1. 2022

  Francouzská Filmová umělecká akademie (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma) vyhlásila nominace 47. ročníku filmových cen César. Dva ze tří filmů, nominovaných v kategorii celovečerních animovaných filmů, jsou tituly, na nichž se koprodukčně podílela Česká televize.

 • Českou komedii Kdyby radši hořelo uvede Berlinale

  18. 1. 2022

  „Kdyby radši hořelo“ je filmovou komedií debutujícího režiséra Adama Kolomana Rybanského o dobrovolných hasičích s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem nebo Annou Polívkovou. Sbor hasičů jedné vesnice v ní čelí úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů.

 • Zveřejněny nominace 29. Českého lva

  17. 1. 2022

  81 z 87 možných nominací získaly filmy, které vznikly v produkci České televize, nebo v koprodukci s ČT. Z toho 69 nominací obdržely koprodukční filmy a 12 televizní projekty ČT.

 • 23 ze 30 nominací na Ceny české fimové kritiky získávají projekty ČT

  4. 1. 2022

  Mezi nominovanými jsou hrané, animované i dokumentární filmy vloni promítané v kinech, doplněné o televizní projekty a krátké filmy. Nejvíc nominací má koprodukční snímek ČT - Okupace.

 • Film Moje slunce Mad nominován na Zlatý glóbus

  13. 12. 2021

  Koprodukční film ČT Moje slunce Mad režisérky Michaely Pavlátové je vedle tří disneyovek (Encanto, Luca a Raya a drak a filmu Flee) nominován na Zlaté glóby v kategorii animovaný film.

 • V zahraničí se daří filmům ČT

  29. 11. 2021

  Festivalové úspěchy koprodukčních filmů ČT napříč světovými kontinenty

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]