Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Velký úspěch koprodukčního filmu ČT Grandhotel

10. 1. 2007

Celovečerní snímek Grandhotel režiséra Davida Ondříčka, koprodukční film České televize a LUCKY MAN FILMS s.r.o., byl vybrán mezinárodní porotou do nesoutěžní sekce Panorama na Mezinárodním filmovém festivalu Berlinale. Sedmapadesátý ročník prestižní mezinárodní přehlídky Berlinale proběhne od 8. do 18. února 2007. Český film se v Berlíně prezentoval naposledy v roce 2003. V hlavním programu sekce Panorama se prezentuje každý rok přibližně 18 filmů z celého světa, které pořadatelé vybírají ze stovky filmů. Porota do ní vybírá filmy, které jsou nezávislé, umělecké, filmy s osobitým rukopisem, které mají potenciál oslovit široké umělecké publikum. K divácky nejúspěšnějším filmům z minulých let v této sekci patří např. Sue režiséra Amose Kolleka, Solas Benita Zambrano, Walk on Water od Eytan Foxe, Crustacés et Coquillages od Oliviera Ducastela a Jacques Martineau a Container Lukase Moodysone. Nedílnou součástí Berlinale je i prezentace nejvýraznějších současných mladých hereckých talentů tzv Shooting Star. Letos byla pozvána ČR Klára Issová, která hraje v Grandhotelu hlavní ženskou roli. Grandhotel scenáristy Jaroslava Rudiše, kameramana Richarda Řeřichy a režiséra Davida Ondříčka je příběhem o lásce, samotě, nejistotě, frustracích a touze splnit si své sny, ale i o obavách z toho, co se stane, až se to podaří. Hlavní role vytvořili Marek Taclík (Fleischman), Klára Issová (Ilja), dále hrají L. Mrkvička, J. Dulava, J. Plesl, D. Zábranská, J. Rudiš a další. V kinech měl film premiéru 6. 10. 2006. Více informací: www.grandhotel-film.cz Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • V zahraničí se daří filmům ČT

  29. 11. 2021

  Festivalové úspěchy koprodukčních filmů ČT napříč světovými kontinenty

 • Myši patří na evropského Oscara

  9. 11. 2021

  Evropská filmová akademie (EFA) vyhlásila další nominace na 34. ročník Evropských filmových cen. V kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film je jedním z nominovaných filmů i český snímek Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.

 • Ceny z Jihlavy pro koprodukční dokumenty ČT

  2. 11. 2021

  Na 25. mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se uskutečnil od 26.10. do 31.10. a do 14. 11. 2021 se přesouvá do online prostoru, byly oceněny tři koprodukční dokumentární filmyČT.

 • Zanechte stopy v Benátkách

  27. 7. 2021

  Do hlavní soutěže letošního ročníku MFF v Benátkách byl vybrán koprodukční film ČT Leave No Traces (Nezanechat stopy).

 • Letošní Vary rozbíhá Zátopek

  23. 7. 2021

  Česká televize má na letošním MFF KV v hlavních kategoriích 10 snímků.

  V hlavní soutěži jsou 2 hrané filmy: Atlas ptáků a Zpráva o záchraně mrtvého a dva dokumenty: Každá minuta života a Láska pod kapotou, v soutěži Na východ od západu má ČT 2 snímky a v kategorii Zvláštní uvedení budou 4 koprodukce ČT.

 • Historický úspěch české animace na MFF v Annecy

  21. 6. 2021

  Po 28 letech získaly na prestižním Mezinárodním filmovém festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy dva české filmy ceny v hlavní soutěži a třetí film byl zařazen do speciálního festivalového výběru.

 • Anny, Myši patří do nebe a Moje slunce Mad zaujali v zahraničí

  21. 5. 2021

  Koprodukční filmy ČT zaujaly na zahraničních festivalech

 • Finále Českého lva patřilo Šarlatánovi, nejvíc lvů získala Krajina ve stínu

  8. 3. 2021

  17 z 19 Českých lvů za rok 2020 si odnesla Česká televize, 14 lvů za filmové koprodukce, 3 za televizní projekty. Českým lvem za mimořádný přínos české kinematografii akademici ocenili režiséra Hynka Bočana.

 • ŠARLATÁN se dostal do širší nominace na Oscara!

  10. 2. 2021

  Americká filmová akademie zveřejnila , nominace na Oscary za rok 2020. Mezi 15 vybranými filmy v kategorii Nejlepší cizojazyčný film je i koprodukční film ČT - Šarlatán.

 • Filmoví kritici rozdali ceny a Havel bodoval v Montrealu

  9. 2. 2021

  Krátce předtím, než se v Praze se rozdaly Ceny české filmové kritiky, na MIFF - Montrealském independent film festivalu získal Cenu za nejlepší režii Slávek Horák za film Havel.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]