Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Další ocenění filmu O dvě slabiky pozadu

17. 10. 2005

Koprodukční film brněnského studia České televize, Slovenské televize, společnosti Trigon Production a Ateliérů Bonton Zlín - O dvě slabiky pozadu - uspěl na 37. Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana, který se konal od 11. do 14. října 2005 v Ostrově u Karlových Varů. Odborná porota mu udělila Cenu za nejlepší film v divácké kategorii od 13 do 18 let. Pro film to není první festivalový vavřín. Získal už Cenu diváka na Mezinárodním filmovém festivalu v Bratislavě a Cenu ministra kultury na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Film O dvě slabiky pozadu je režijním debutem Kataríny Šulajové. Vypráví příběh studentky Zuzany, která ve snaze stihnout v životě co nejvíc, se zaplétá do různých situací. Chce všechno a hned. Vztahy, v nichž žije, se dramaticky vyhrocují a život se jí rozpadá na kousky. Film je mozaikou reálných a snových situací. Divák totiž není jen svědkem Zuzanina reálného života a problémů s ním spojených, ale je vtažen i do dívčiných představ, které jí v dané chvíli běží hlavou. Ve filmu O dvě slabiky pozadu si zahrál i jeden z nejvýznamnějších slovenských filmových režisérů, Martin Hollý. Představil se v roli dabingového režiséra. Premiéry filmu se ale, bohužel, nedožil. Film se natáčel v Bratislavě a v Paříži, odkud pochází řada atraktivních záběrů. Ve filmu si zahrála také režisérčina sestra Zuzana Šulajová, fotografka, kterou si divák zná ze snímku Martina Šulíka, Zahrada. V dalších rolích hrají například Ivo Romančík, Anna Ferenzy, Marek Mejesky a Miki Křen. Hudbu napsal J. P. Muchow. Hana Orošová tisková mluvčí ČT TS Brno

Přílohy:

Další zprávy:

 • Sedm českých premiér v hlavním programu 57. KVIFF

  1. 6. 2023

  Programový tým festivalu letos vybíral z téměř dvou tisíc přihlášených filmů. Do hlavního programu se dostalo sedm českých titulů.

 • Návštěvníci vyhráli na Jednom světě

  31. 3. 2023

  Cenu poroty České soutěže za nejlepší český či koprodukční film z uplynulého a aktuálního roku získal dokument Návštěvníci.

 • Sedmnáct Českých lvů pro ČT

  6. 3. 2023

  Česká filmová a televizní akademie předala ceny 30. ročníku Českých lvů. Z 19 udělených cen jich 17 získala Česká televize.

 • Tituly ČT ovládly Ceny české filmové kritiky

  6. 2. 2023

  Na všech titulech, oceněných Cenami české filmové kritiky za rok 2022, se podílela Česká televize.

 • Trilobiti pro tituly České televize

  23. 1. 2023

  Český filmový a televizní svaz FITES vyhlásil v sobotu 21.1.2023 ceny TRILOBIT.

 • Česká televize získala 68 z 95 nominací na Českého lva

  16. 1. 2023

  Nejvíc nominací obdržely koprodukční filmy ARVÉD (12), IL BOEMO (11), BANGER. (8), GRAND PRIX a OBĚŤ (3), tv serie PODEZŘENÍ (4), seriál DEVADESÁTKY, dokumentární opera KAPRKÓD (3), střihový dokument GOOD OLD CZECHS, pátý díl MARIE TEREZIE (2), distribuční filmy POSLEDNÍ ZÁVOD a SLOVO rovněž 2 nominace.
  Po jedné nominaci získaly filmy BĚŽNÁ SELHÁNÍ, BRATRSTVÍ, BUKO, HRANICE LÁSKY, KDYBY RADŠI HOŘELO, série PĚT LET, POZADÍ UDÁLOSTÍ, STÍNY V MLZE, dokument TOYEN, krátký film VINLAND a dokument ZKOUŠKA UMĚNÍ.

 • Nominace na Ceny české filmové kritiky za rok 2022

  3. 1. 2023

  Projekty, které vznikly za podpory České televize, získaly 27 nominací z 30 možných

 • 30.Český lev rekordně

  5. 12. 2022

  Tradičně první březnovou sobotu - 4.března 2023 budou rozděleny ceny České filmové a televizní akademie.

 • Letošní Jihlavu ovládly režisérky!

  2. 11. 2022

  Z 26. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava si koprodukční filmy ČT odvezly ceny ze soutěžní sekce Česká radost, Cenu studentské poroty a Cenu publika. Všechny tyto oceněné filmy natočily režisérky.

 • Čím v Plzni zaujaly koprodukční filmy ČT?

  29. 9. 2022

  Mezinárodní poroty 35. ročníku Finále Plzeň ocenily Zlatým ledňáčkem hraný snímek Kdyby radši hořelo a dokument Jak jsem se stala partyzánkou. Co mezinárodní poroty zaujalo?

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]