Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Další ocenění filmu O dvě slabiky pozadu

17. 10. 2005

Koprodukční film brněnského studia České televize, Slovenské televize, společnosti Trigon Production a Ateliérů Bonton Zlín - O dvě slabiky pozadu - uspěl na 37. Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana, který se konal od 11. do 14. října 2005 v Ostrově u Karlových Varů. Odborná porota mu udělila Cenu za nejlepší film v divácké kategorii od 13 do 18 let. Pro film to není první festivalový vavřín. Získal už Cenu diváka na Mezinárodním filmovém festivalu v Bratislavě a Cenu ministra kultury na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Film O dvě slabiky pozadu je režijním debutem Kataríny Šulajové. Vypráví příběh studentky Zuzany, která ve snaze stihnout v životě co nejvíc, se zaplétá do různých situací. Chce všechno a hned. Vztahy, v nichž žije, se dramaticky vyhrocují a život se jí rozpadá na kousky. Film je mozaikou reálných a snových situací. Divák totiž není jen svědkem Zuzanina reálného života a problémů s ním spojených, ale je vtažen i do dívčiných představ, které jí v dané chvíli běží hlavou. Ve filmu O dvě slabiky pozadu si zahrál i jeden z nejvýznamnějších slovenských filmových režisérů, Martin Hollý. Představil se v roli dabingového režiséra. Premiéry filmu se ale, bohužel, nedožil. Film se natáčel v Bratislavě a v Paříži, odkud pochází řada atraktivních záběrů. Ve filmu si zahrála také režisérčina sestra Zuzana Šulajová, fotografka, kterou si divák zná ze snímku Martina Šulíka, Zahrada. V dalších rolích hrají například Ivo Romančík, Anna Ferenzy, Marek Mejesky a Miki Křen. Hudbu napsal J. P. Muchow. Hana Orošová tisková mluvčí ČT TS Brno

Přílohy:

Další zprávy:

 • V zahraničí se daří filmům ČT

  29. 11. 2021

  Festivalové úspěchy koprodukčních filmů ČT napříč světovými kontinenty

 • Myši patří na evropského Oscara

  9. 11. 2021

  Evropská filmová akademie (EFA) vyhlásila další nominace na 34. ročník Evropských filmových cen. V kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film je jedním z nominovaných filmů i český snímek Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.

 • Ceny z Jihlavy pro koprodukční dokumenty ČT

  2. 11. 2021

  Na 25. mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se uskutečnil od 26.10. do 31.10. a do 14. 11. 2021 se přesouvá do online prostoru, byly oceněny tři koprodukční dokumentární filmyČT.

 • Zanechte stopy v Benátkách

  27. 7. 2021

  Do hlavní soutěže letošního ročníku MFF v Benátkách byl vybrán koprodukční film ČT Leave No Traces (Nezanechat stopy).

 • Letošní Vary rozbíhá Zátopek

  23. 7. 2021

  Česká televize má na letošním MFF KV v hlavních kategoriích 10 snímků.

  V hlavní soutěži jsou 2 hrané filmy: Atlas ptáků a Zpráva o záchraně mrtvého a dva dokumenty: Každá minuta života a Láska pod kapotou, v soutěži Na východ od západu má ČT 2 snímky a v kategorii Zvláštní uvedení budou 4 koprodukce ČT.

 • Historický úspěch české animace na MFF v Annecy

  21. 6. 2021

  Po 28 letech získaly na prestižním Mezinárodním filmovém festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy dva české filmy ceny v hlavní soutěži a třetí film byl zařazen do speciálního festivalového výběru.

 • Anny, Myši patří do nebe a Moje slunce Mad zaujali v zahraničí

  21. 5. 2021

  Koprodukční filmy ČT zaujaly na zahraničních festivalech

 • Finále Českého lva patřilo Šarlatánovi, nejvíc lvů získala Krajina ve stínu

  8. 3. 2021

  17 z 19 Českých lvů za rok 2020 si odnesla Česká televize, 14 lvů za filmové koprodukce, 3 za televizní projekty. Českým lvem za mimořádný přínos české kinematografii akademici ocenili režiséra Hynka Bočana.

 • ŠARLATÁN se dostal do širší nominace na Oscara!

  10. 2. 2021

  Americká filmová akademie zveřejnila , nominace na Oscary za rok 2020. Mezi 15 vybranými filmy v kategorii Nejlepší cizojazyčný film je i koprodukční film ČT - Šarlatán.

 • Filmoví kritici rozdali ceny a Havel bodoval v Montrealu

  9. 2. 2021

  Krátce předtím, než se v Praze se rozdaly Ceny české filmové kritiky, na MIFF - Montrealském independent film festivalu získal Cenu za nejlepší režii Slávek Horák za film Havel.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]