Zpravodajství Ostrava

Česká televize se přihlásí zpod pecí. Chce ukázat region

Velikost textu:

Prázdninové českotelevizní putování s názvem Českem tam a zpět se v pátek 17. července zastaví v Ostravě, v Dolních Vítkovicích. Odtud se během dne mnohokrát přihlásí do zpravodajství ČT24 a ČT1.  Projekt, který Česká televize spustila na začátku prázdnin, má za cíl pozvat diváky k návštěvě regionů a pomoci tak tuzemskému cestovnímu ruchu.

Každý prázdninový pátek vybízí Česká televize k poznávání tuzemska
Každý prázdninový pátek vybízí Česká televize k poznávání tuzemska

Exteriérové zpravodajské studio bude mít základnu pod Bolt Tower – definitivní stanoviště určí počasí. Deset minut před devátou se odtud přihlásí moderátor Daniel Takáč v rozhovoru s ostravským primátorem Tomášem Macurou. Během celého dne se u mikrofonu vystřídají další hosté, kteří pozvou na atraktivní moravskoslezská místa i akce. Řeč bude také o stěžejních problémech, s nimiž se kraj potýká, včetně aktuální epidemiologické situace, připomíná vedoucí redaktor ostravského zpravodajství Radek Wiglasz. „Několik rozhovorů odvysíláme z nejvyššího geografického bodu v Ostravě, z Bolt Tower. Reportáže, které jsme předem připravili, zavedou diváky i na jiná místa v kraji – třeba moravskoslezskou technotrasu, do Štramberka, na Pustevny či Lysou horu.“

Fenoménu nejvyššího moravskoslezského vrcholu se věnuje reportáž, pro kterou si do výšky 1323 metrů nad mořem během nočního výstupu vyšláply moderátorka Iva Kubanková a redaktorka Kristýna Prokešová. „Chtěly jsme ukázat, že na nejfrekventovanější trase na Lysou horu potkáte i v noci z neděle na pondělí desítky lidí s čelovkami, kteří míří nahoru na východ slunce,“ popisuje moderátorka ostravského zpravodajství a zapálená turistka Iva Kubanková.

Ostravští zpravodajové odvysílají z Dolních Vítkovic také podvečerní Události v regionech. Naopak popolední Události v regionech plus připraví z petřkovického Landeku, stejně tak ostravský speciál půl hodiny před polednem pro zpravodajskou Čtyřiadvacítku.

Program Českem tam a zpět, Ostrava 17. 7. 2020
Program Českem tam a zpět, Ostrava 17. 7. 2020

Součástí ostravské zastávky v Dolních Vítkovicích bude také doprovodný rodinný program. Herci Petra Špalková, Jiří Vyorálek a režisér Radim Špaček představí právě natáčený krimiseriál Stíny v mlze, o profesi zahraničního zpravodaje povypráví současný ředitel ostravského studia Miroslav Karas. Tanečníci StarDance Veronika Lálová a Martin Padevět budou tančit s dětmi i rodiči, dojde na vědecké pokusy i hudební workshop.

Ostrava je třetím městem, kam se veřejnoprávní televize během svého letního cestování tuzemskem vydává. Následovat bude šest dalších míst. Aktuální přehled je k dispozici na této webové stránce.

Plán Českem tam a zpět:
pátek 17. 7. 2020       Vítkovice
pátek 24. 7. 2020       Ještěd
pátek 31. 7. 2020       Mikulov
pátek 7. 8. 2020         Hřensko
pátek 14. 8. 2020       Rožnov pod Radhoštěm
pátek 21. 8. 2020       Litomyšl
pátek 28. 8. 2020       Telč


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.