Zpravodajství Ostrava

Mediální partnerství

Nevšední divácké zážitky ve třech různých jazycích

Velikost textu:
aktualizováno 7. 5. 2019 12:14

Divadlo překračující hranice států, jazyků, žánrů i prožitků. Mezinárodní přehlídka Bez hranic přinese mimořádná, oceňovaná a současná představení z Česka, Polska a Slovenska hned první červnový týden. Nejstarší divadelní festival, který u nás vznikl po listopadu 89, nabídne vedle her také koncerty, výstavy, diskuse, autorská čtení a filmové projekce. Hlavním mediálním partnerem festivalu je Česká televize.

Cirk La Putyka letos festival zahájí
Cirk La Putyka letos festival zahájí

Téměř třicetiletá tradice festivalu Bez hranic/Bez granic je nerozlučně spojená se dvěma městy – Českým Těšínem a polským Cieszynem. Scénu Těšínského divadla a Divadla Adama Mickiewicze letos nově doplní jeviště ve sportovní hale Slezské univerzity v Cieszyně. 

Mezinárodní divadelní festival Bez hranic
Mezinárodní divadelní festival Bez hranic

Pozvání na festival letos přijalo celkem devět divadelních souborů z Česka, Polska a Slovenska. Ty budou usilovat o přízeň diváků, kteří svým hlasováním rozhodnou o tom, kdo si letos odveze hlavní cenu přehlídky Zlomenou závoru,“ říká organizační ředitelka festivalu a výkonná ředitelka spolku Člověk na hranici z.s. Petra Slováček Rypienová.

Z inscenace Osmyčky Městského divadla v Brně
Z inscenace Osmyčky Městského divadla v Brně

České divadlo bude tento ročník reprezentovat prestižní pražský divadelní soubor Cirk La Putyka, který přiveze svou novou hru Isole, dále Městské divadlo Brno, které slaví úspěchy se svou kabaretně laděnou rozmarnou férií Osmyčky, a nakonec pražské Švandovo divadlo, a to s inscenací Protest/Rest. 

Z inscenace Protest/Rest pražského Švandova Divadla
Z inscenace Protest/Rest pražského Švandova Divadla

Slovenské divadlo na letošní přehlídce zastoupí Nové divadlo Nitra s inscenací Anna Franková, která bodovala v prestižní slovenské divadelní anketě Dosky v roce 2017, z níž si Lucie Korená odnesla cenu za nejlepší herecký výkon.

Lucie Korená v inscenaci Anna Franková
Lucie Korená v inscenaci Anna Franková

Polská scéna Těšínského divadla se představí s inscenací Tango v režii slovenského režiséra Michala Spišáka. Teatr Łaźnia Kraków slibuje neobyčejný zážitek ze hry Wałęsa w Kolonos. Divadlo Teatr Wybrzeże z Gdańska přispěje do festivalového programu hrou Trojanki, kterou režíroval uznávaný polský režisér Jan Klata.

Ze hry Tango v podání Těšínského divadla
Ze hry Tango v podání Těšínského divadla

Informace o doprovodných akcích a podrobný program festivalu, který bude probíhat v týdnu od 1. do 8. června, naleznete zde

Zdroj: festival Bez hranic

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.