MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Koudelka uspěl v Engelbergu v kvalifikaci, v závodě žen bodovaly sestry Indráčkovy

Roman Koudelka se kvalifikoval do závodu Světového poháru v Engelbergu a bude mít další možnost získat první body v sezoně. Na švýcarském můstku skočil jediný český reprezentant na startu 128,5 metru, obsadil mezi 61 závodníky čtyřicáté místo a vešel se mezi padesátku účastníků. Ze čtyř dosavadních startů v sezoně skončil Koudelka nejlépe čtyřiatřicátý v Lillehammeru. Přímý přenos druhého závodu žen sledujte v sobotu od 12:25 na ČT sport Plus, závod mužů pak od 15:55 na ČT sport a ČT sport Plus.

Roman Koudelka
zdroj: Reuters autor: Borut Zivulovic

Kvalifikaci vyhrál Slovinec Anže Lanišek. Nejdelší skoky předvedli Němec Philipp Raimund a Polák Piotr Žyla, kteří dolétli do vzdálenosti 137,5 metru.

V závodě žen obsadila Karolína Indráčková 19. místo a zaznamenala čtvrtý nejlepší výsledek v individuálním závodě v kariéře.

Bodovala také její sestra Anežka, která obsadila 27. příčku. Klára Ulrichová skončila po 41. místě už ve čtvrteční kvalifikaci.

Vyhrála Josephine Pagnierová a upevnila si vedení v průběžném pořadí. Francouzská skokanka i ve třetím závodě ročníku skončila na pódiu, když navázala na první a druhé místo z Lillehammeru.

Výsledky SP ve skocích na lyžích v Engelbergu:

Ženy: 1. Pagnierová (Fr.) 293 b. (132+135,5 m), 2. Loutittová (Kan.) 290,2 (128+139), 3. Klinecová (Slovin.) 289,4 (134+135), ...19. K. Indráčková 239,9 (118,5+113), 27. A. Indráčková 220,2 (113,5+110), v kvalifikaci 41. Ulrichová.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 27 závodů): 1. Pagnierová 280, 2. Loutittová 220, 3. Itová (Jap.) 176, ...25. K. Indráčková 27, 28. A. Indráčková 17, 33. Ulrichová 3.