ČTsport

ČTsport
sobota 16. prosince 2017 Albína
RYCHLOBRUSLENÍ

Sáblíková kariéru po Pchjongčchangu neukončí. Závodit bude i po Hrách

Velikost textu:
aktualizováno 22. 8. 2017 12:30

Praha – Martina Sáblíková změnila plány. Trojnásobná olympijská vítězka původně chtěla ukončit rychlobruslařskou kariéru už po Hrách v Pchjongčchangu, nakonec se ale rozhodla, že chce závodit i po nich.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

"Už se to trošku změnilo. Konec jsem odložila a chtěla bych dál pokračovat," řekla Sáblíková na akci Českého olympijského výboru v Praze. "Hlavně proto, že si myslím, že ještě můžu mladším něco předat, a navíc i celá rodina mi říká, že bych to, pokud budu zdravotně v pořádku, balit neměla. Abych si to užívala, dokud můžu," uvedla trojnásobná olympijská vítězka a mnohonásobná mistryně světa.

Královna dlouhých tratí, na kterých ovládla jedenáctkrát za sebou Světový pohár, si nový termín konce kariéry nestanovila. "Neslibuji, že budu závodit do olympiády 2022, ale pokud nepřijde nějaký zdravotní problém, budu jezdit dál," řekla Sáblíková.

Rozhodně prý ale nenapodobí svou kamarádku a rychlobruslařský vzor Claudii Pechsteinovou. Pětačtyřicetiletá německá závodnice se také chystá do Pchjongčchangu. "Tak dlouho určitě závodit nehodlám," uvedla svěřenkyně trenéra Petra Nováka.

přehrát video
Sáblíková chce po olympiádě v Pchjongčchangu pokračovat v kariéře
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.