Moravec se ve stíhačce posunul na pátou příčku, vyhrál Nor Svendsen

Pokljuka - Biatlonista Ondřej Moravec dojel pátý ve stíhacím závodu světového poháru v Pokljuce. Český závodník se k výbornému výsledku propracoval z 18. místa po sprintu. Životní patnácté místo obsadil Michal Krčmář. Závod suverénně vyhrál Nor Emil Hegle Svendsen a přeskočil v čele průběžného pořadí SP Francouze Martina Fourcada, který dojel třetí.

Sestřih stíhačky biatlonistů v Pokljuce

Moravec udělal jednu chybu při první i druhé zastávce na střelnici, ale držel se stále ve druhé desítce. Perfektně podle své tradice zvládl obě stojky a do posledního kola vyjížděl dokonce čtvrtý. V závěru stíhacího závodu ho ale předstihl Dominik Landertinger.

"Ten už mě hodně štve," připomněl Moravec se smíchem společný souboj v Hochfilzenu, kde byl Rakušan nakonec v těsném souboji osmý a Moravec devátý. Jinak si Moravec závod pochvaloval. "Myslím, že to byla jedna z nejlepších stíhaček, co jsem kdy absolvoval," řekl. "Samozřejmě, nebýt chyb vleže, mohlo to být i lepší, ale páté místo je stále supervýsledek. Stojka se povedla a jelo se mi dobře."

"Jediné, co je škoda, že nezačal čistě na ležkách, ale stojky zvládl bravurně a to mu pomohlo k umístění. Zaslouží si pochvalu," řekl trenér Marek Lejsek.

Výborný závod odjel Krčmář, který udělal jen jednu chybu při poslední zastávce na střelnici a patnáctým místem si výrazně vylepšil své maximum. Dosud byl nejlépe čtyřiadvacátý. "Škoda tý jediný rány a ještě větší pochvala," řekl Lejsek.

Výsledky SP v biatlonu v Pokljuce:

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. Svendsen (Nor.) 30:43,3 (0 trest. okruhů), 2. Šipulin (Rus.) -17,8 (2), 3. M. Fourcade (Fr.) -59,5 (1), 4. Landertinger (Rak.) -1:12,1 (3), 5. Moravec -1:14,2 (2), 6. Lapšin (Rus.) -1:15,1 (1), 7. Beatrix (Fr.) -1:17,5 (3), 8. J. Bö (Nor.) -1:20,2 (4), 9. Weger (Švýc.) -1:20,4 (3), 10. Hofer (It.) -1:27,9 (2), ...15. Krčmář -1:14,2 (1), 37. Šlesingr -2:34,1 (3), 48. Soukup -3:55,4 (6), 53. Krupčík -4:35,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 25 závodů): 1. Svendsen 311 b., 2. M. Fourcade 307, 3. Šipulin 276, 4. Landertinger 261, 5. Schempp (Něm.) 252, 6. Fak (Slovin.) 243, 7. Moravec 230, ...16. Šlesingr 138, 45. Soukup 34, 47. Krčmář 32, 49. Krupčík 28.