Dohráno MOL Cup

Soukup na sprint v Soči nenavázal, v Pokljuce skončil až 19.

Pokljuka (Slovinsko) - Biatlonista Jaroslav Soukup obsadil v prvním závodě po OH 19. místo ve sprintu světového poháru. V disciplíně, v níž v Soči vybojoval bronz, ztratil na vítězného Björna Ferryho ze Švédska i díky dvěma trestným kolům přes minutu. Ondřej Moravec skončil v desetikilometrovém závodě 26. a vypadl z první desítky pořadí SP.

Soukup zvládl bez chyby střelbu vleže a držel se v elitní desítce, ale na stojce se připravil o lepší výsledek dvěma chybami. Moravec musel na jedno trestné kolo po každé položce a byl ještě o více než půl minuty pomalejší.

"Nejsou to úplně výsledky, které jsme si přáli," řekl trenér Ondřej Rybář, ale zcela nespokojený nebyl. "Vzhledem k tomu, co po olympijských hrách následovalo. Bylo to hektické, Soukup týden promarodil," dodal.

Ferry i s jednou střeleckou minelou porazil o 1,5 sekundy bezchybného Antona Šipulina z Ruska. Ve vyrovnaném závodě skončil třetí Arnd Peiffer z Německa a ještě čtvrtý Dmitrij Malyško z Ruska ztratil na vítěze pouhé 2,9 sekundy.

Vedle obou ruských reprezentantů neudělali v proměnlivém větru žádnou chybu na střelnici už jen dva biatlonisté včetně Čecha Víta Jánova, který obsadil 56. místo. Michal Krčmář byl 46.

Mimo stupně vítězů skončili i ostatní medailisté ze sočského sprintu. Šampion Ole Einar Björndalen z Norska byl šestý o jedinou desetinu za Rakušanem Dominikem Landertingerem, který má z olympiády stříbro. Hned za nimi se umístil vedoucí muž SP a dvojnásobný olympijský vítěz ze Soči Martin Fourcade z Francie.

Sestřih sprintu biatlonistů v Pokljuce

Výsledky závodu SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - sprint 10 km: 1. Ferry (Švéd.) 25:03,5 (1 tr. kolo), 2. Šipulin (Rus.) -1,5 (0), 3. Peiffer (Něm.) -2,7 (1), 4. Malyško (Rus.) -2,9 (0), 5. Landertinger (Rak.) -17,3 (1), 6. Björndalen (Nor.) -17,4 (1), 7. M. Fourcade (Fr.) -20,7 (2), 8. Hofer (It.) -24,0 (1), 9. Rastorgujevs (Lot.) -32,4 (1), 10. Béatrix (Fr.) -39,1 (2), ...19. Soukup -1:09,2 (2), 26. Moravec -1:42,0 (2), 46. Krčmář -2:54,9 (3), 56. Jánov -3:22,2 (0), 82. Kristejn (všichni ČR) -5:55,1 (3).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 570 b., 2. Svendsen (Nor.) 421, 3. Landertinger 405, 4. Schempp (Něm.) 370, 5. Šipulin 360, 6. Björndalen 357, ...12. Moravec 307, 40. Šlesingr (ČR) 122, 41. Soukup 120, 72. Krupčík (ČR) 21, 77. Krčmář 17.